Характеристики пінобетонних блоків.

Пінобетон - штучний будівельний матеріал, що утворюється при енергійному перемішуванні бетонної суміші з попередньо приготованої піною. Пінобетон порівняно недавно почав застосовуватися в будівництві, але відразу ж завоював широку популярність завдяки своїм чудовим характеристикам.
В результаті перемішування бетонної суміші з піною бульбашки повітря досить рівномірно розподіляються по всьому об'єму бетону. Після застигання утворюється досить міцний і легкий матеріал з малою теплопровідністю - пінобетон.

Які достоїнства пінобетонних блоків. Характеристика блоків

Піноблоки мають дуже багато переваг перед іншими будівельними матеріалами. Наприклад, до плюса можна віднести малу вагу. Їх легко обробляти (наприклад, можна без особливих зусиль розпиляти їх ножівкою, просвердлити дірку, вбити цвях). На відміну від газобетону, пляшечки в якому утворюються внаслідок хімічних реакцій, пінобетон практично не вбирає вологу. Він також володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями. Досить сказати, що стіна з пінобетону товщиною 200 мм зберігає тепло так само добре, як цегляна кладка товщиною приблизно 750 мм. А це дуже важливо з урахуванням специфіка російського клімату. Саме тому цей будівельний матеріал часто застосовують у будівництві домов.Пенобетон дуже зручний у роботі. Завдяки малій вазі, його легко транспортувати і укладати. Розміри пінобетонного блоку набагато більше розмірів цегли, і при цьому він легкий, що збільшує швидкість кладки в кілька разів. У ньому можна швидко і легко прорізати отвори під водопровідні та каналізаційні труби, електропроводку.Пенобетонние блоки морозостійкі. Проведені випробування показали, що пінобетон витримує до 75 циклів заморожування/розморожування з температурною амплітудою 100оС, при цьому міцність блоків зменшувалася лише на кілька відсотків. Тому навіть в суворих кліматичних умовах Сибіру і Крайньої Півночі з цього матеріалу можна будувати заміські будинки.
Однак через низьку опірності стисненню пінобетон придатний лише для малоповерхового будівництва (не вище 3-х поверхів). Тому інтерес він представляє, перш за все, для індивідуальних забудовників.
Пінобетон - це екологічно чистий матеріал, за цим показником він поступається лише деревині. У будинку, побудованому з пінобетонних блоків, дуже хороший мікроклімат. Пінобетон не боїться вогкості, перешкоджає втратам тепла взимку і занадто сильного нагрівання летом.Блокі з пінобетону добре поглинають звуки. Тому в будівлях, побудованих з цього матеріалу, тихо і комфортно.Пенобетон дуже добре пручається впливів високої температури і відкритого вогню. Проведені випробування продемонстрували, що перегородка з цього матеріалу товщиною всього 150 мм захищає від вогню протягом чотирьох часов.Кроме того, пінобетон дуже економічний. Через легкості обробки його поверхонь пінобетонні блоки володіють дуже хорошою «підгонкою», що зводить до мінімуму утворення так званих «містків холоду» в кладці. Відповідно, зменшується товщина шару зовнішньої і внутрішньої штукатурки. Стіни з пінобетону прекрасно підходять для будь-якого виду обробки, з мінімумом підготовчих работ.Із-за малої ваги пінобетонних стін можна обійтися більш легким і дешевим фундаментом.Наконец, завдяки тій же легкості обробки пінобетону, з нього можна зробити елементи декору найрізноманітніших форм і розмірів , що додасть будинку додаткову красоту.Как бачимо, достоїнств у пінобетону дуже багато. Не доводиться дивуватися, що цей порівняно недавно з'явився будматеріал завдяки своїм унікальним фізико-хімічними властивостями швидко знайшов саме широке застосування як в Росії, так і за її межами. З пінобетону зведено чимало будинків у державах, з кліматом, схожим на російський, наприклад, у Швеції, Канаді, тобто там, де зими снігові і вітряні. Пінобетон можна використовувати в будівництві не тільки у вигляді блоків. Їм також заливають даху, з нього роблять полегшений фундамент. У промисловому будівництві пінобетон може застосовуватися для заповнення технологічних пустот і прорізів.

Скільки часу необхідно витримувати пінобетон

При всіх своїх безперечних перевагах цей матеріал не вільний від головного недоліку, властивого всім видам бетонів - повільного набирания міцності. За нормативами його можна використовувати в будівництві не раніше, ніж через 28 діб після виготовлення. Після закінчення цього терміну пінобетон придбає 97% своєї міцності, а інші 3% «набере» через кілька років.
Особливо нестійкий пінобетон перші 2 тижні, коли він сильно всідається, втрачаючи в об'ємі.
Тому якщо недобросовісні будівельники в цілях економії часу зведуть будівлю з невитриманого пінобетону, в ньому незабаром виникнуть тріщини. Цю проблему частково можна вирішити, скріплюючи пінобетонні блоки спеціальним клейовим розчином. Але ймовірність утворення тріщин і в цьому випадку буде досить високою, тому необхідно суворо дотримуватися термінів витримки.