Як видалити файли, які не видаляються.

Іноді у користувачів виникає необхідність видалити файл або папку з жорсткого диска або знімного носія. Зазвичай для цього достатньо зазначити файл і натиснути клавішу Delete або клацнути правою кнопкою миші по імені файлу і вибрати в контекстному меню пункт «Видалити». Однак стандартні засоби працюють не завжди.
Інструкція
1
Можливо, файл зайнятий процесом, який в даний момент запущено на комп'ютері. В цьому випадку система виводить повідомлення на кшталт: «Не вдається видалити файл (папку). Немає доступу ». Спробуйте закрити всі відкриті папки і програми і повторіть спробу.
2
Якщо повідомлення повторюється, клацніть правою кнопкою по панелі задач (синя смужка в нижній частині екрана) і з контекстного меню запустіть «Диспетчер завдань». Відкрийте вкладку «Процеси» і подивіться уважно, не чи запущений процес з ім'ям файлу, який ви намагаєтеся видалити. Позначте цей процес і натисніть «Завершити процес». Після попередження системи підтвердіть завершення процесу і після цього спробуйте ще раз видалити файл. Якщо спроба не вдалася, перезавантажте комп'ютер (при цьому закриються всі запущені програми) і ще раз спробуйте видалити файл стандартними засобами.
3
Виконавчий файл, яку не вдається видалити, може виявитися вірусною програмою. Увійдіть в систему в безпечному режимі. Для цього після включення комп'ютера натискайте клавішу F8, поки не з'явиться меню вибору режимів завантаження. Вибирайте верхній пункт «Безпечний режим» і після завантаження Windows спробуйте видалити файл стандартними способами.
4
Для видалення файлів можна використовувати безкоштовну програму Unlocker. Скачайте її з сайту виробника і запустіть. В процесі інсталяції уважно читайте, що саме вам пропонують встановити. У першому екрані зніміть галочку поруч з пунктом "Я приймаю умови ліцензійної угоди з Hamster Free Zip Archiver», якщо вам не потрібен архіватор від цього розробника, і натисніть Next. В наступному екрані вам запропонують встановити програму SpeedUpMyPC. Зніміть прапорець, якщо не вважаєте потрібним цього робити, і натисніть «Відмовитися».
5
У вікні інсталяції мови виберіть Russian. При інсталяції програми Unlocker, якщо вважаєте себе просунутим користувачем, вибирайте спосіб Advanced, однак зніміть галочки поруч з пунктом Install Delta Toolbar - згодом вам дуже важко буде позбавитися від цієї програми.
6
Тепер для видалення файлу клацніть по ньому правою кнопкою і вибирайте пункт Unlocker. Програма запропонує вам вибрати дію зі списку: «Ні дії; Видалити; Перейменувати; Перемістити ». Застосовуйте «Видалити».
Зверніть увагу
Якщо віддалений файл або папка з'являються знову при кожному завантаженні системи, має сенс просканувати комп'ютер на віруси.