Як виростити розсаду кавуна.

Багато городників середньої смуги Росії на своїй дачній ділянці вирощують навіть кавуни, хоча це досить складно, так як кавуни відносяться до теплолюбних рослин і культивуються в південних регіонах. Але якщо ви теж хочете поласувати цією ягодою, вирощеної власними руками, починайте з посіву насіння будинки вже ранньою весною.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - грунтосуміш;
  • - розсадні ящики або горщики.
Інструкція
1
З осені заготуйте грунт для розсади, так як взимку накопати її буде проблематично. Хоча є й такий варіант - купити грунтосуміш для кавунів в магазині. Ще приготуйте посівні ящики або розсадні торф'яні горщики. Ще можна використовувати звичайні баночки з-під майонезу або склянки від йогурту. Але це в крайньому випадку, так як в таких ємностях коріння кавунів НЕ будуть дихати.
2
Замочите насіння, для цього помістіть їх у вологу тканину і покладіть на блюдечко в тепле місце. Щоб насіння швидше прокльовується, можна попередньо їх опустити в гарячу воду (50оС) на 10 хвилин, а потім помістити у вологу тканину.
3
Коли з'являться паростки кавунів, проведіть процедуру їх загартовування, що дуже важливо в середній смузі і в регіонах з холодним кліматом. Для цього на 6-8 годин помістіть пророслі насіння в холодильник або ж занесіть сніг додому і на нього покладіть насіння. Загартовані насіння набагато легше переносять зниження температури і дають міцну розсаду.
4
Наповніть горщики або розсадні ящики родючим грунтом, що складається з 2 частин дернової землі і однієї частини піску, на дно не забудьте покласти дренаж, наприклад, з битих цеглин. Підготовлені і пророслі насіння кавуна посадите корінцями вниз на відстані 15-20 см один від одного. Полийте і поставте на вікно. Незабаром паростки з'являться з грунту, і молоді рослини почнуть набирати силу. Після появи 3 листочків розсаду висаджуйте в теплицю або у відкритий грунт, якщо дозволяє погода.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що термін посіву насіння залежить від того, коли ви плануєте висаджувати розсаду в грунт. На момент висадки розсада повинна бути 30-денний.
Корисна порада
Для вирощування в холодних регіонах Росії купуйте районовані скоростиглі сорти, тільки тоді ваші кавуни дозріють до заморозків і будуть червоними. Це «Огонек», «Отаманський», «Борчанський», «Цукровий малюк» та ін.