Душ всередині дерев'яного будинку.

Дерево, завдяки своїм унікальним природним властивостям, як і раніше залишається одним з популярних будівельних матеріалів, використовуваних для зведення індивідуальних житлових будинків. «Дихаючі стіни» дерев'яного будинку забезпечують хороший повітрообмін, одночасно зберігаючи тепло і не пропускаючи всередину холод. Але дерево боїться вологи, тому при влаштуванні душа всередині дерев'яного будинку, необхідно захистити дерев'яні конструкції від впливу пари і води.

Особливості приміщення для душу в дерев'яному будинку

Якщо ви будуєте новий дерев'яний будинок, а не реконструюєте стару споруду, вам доведеться зіткнутися з фактом усадки дерева, яка триватиме найближчі пару років. Це особливо позначається на зміні лінійних розмірів. Так, якщо ви встановите в санвузлі стіну з вологостійкого гіпсокартону і оброблена її керамічною плиткою, цілком можливо, що через час вона просто потріскається і облетить - висота стіни може дати усадку до 5%. Тому прокладку складних інженерних комунікацій краще відкласти до того часу, як будинок трохи «устоїться». За цей період необхідно вирішити питання з гідро- і пароізоляцією, роботою системи вентилювання, просочити всі дерев'яні конструкції будинку антисептиками і вологозахисними складами. Особливо це стосується приміщення, де буде встановлений душ або душова кабіна, адже якщо в дереві заведеться грибок або цвіль, усунути їх буде неможливо - вони дуже глибоко проникають у його структуру. Необроблена дерев'яна стіна при 80% -ної вологості втрачає свої характеристики вже через 8-10 років.

Використання профілів ковзаючого каркаса

Якщо ви не хочете втрачати час і чекати, коли дерев'яний будинок дасть усадку, для обладнання душового приміщення можна застосувати технологію з використанням профілів ковзаючого каркаса. Вони монтуються в вертикальних пазах, вирізаних в рублених стінах. На каркас встановлюють кріплення, але не по всій висоті і не в розпір, між стінами і стелею залишають зазор близько 2 см. А ось до підлоги така конструкція кріпиться жорстко, але при цьому шурупи до комплекту не закручують до упору. На такий профіль можна кріпити фальш-стіну і обробляти її, не побоюючись усадки.

Пристрій і гідроізоляція підлоги

Як правило, дачні будиночки не відрізняються великою площею, тому доцільно передбачити в приміщенні душа умивальник і туалет. Ідеально, якщо підлога буде піднятий над грунтом, в цьому випадку внизу можна буде зробити слив в каналізаційну систему. Але особливо важливо правильно і якісно зробити гідроізоляцію підлоги, що захищає всю дерев'яну споруду від вологи.
Щоб передбачити захист від підтоплення, зробіть підлоги в душі за рівнем нижче, ніж підлоги в суміжних приміщеннях будинку.
Для гідроізоляції можна використовувати такий недорогий і перевірений роками матеріал, як руберойд, а також бітумну мастику, яка застосовується для ізоляції невеликих приміщень, що мають складну форму. І в тому, і в іншому випадку необхідно буде зробити стяжку, яка підніме рівень підлоги, як мінімум, на 5 см. Коли ви хочете покласти підлогове покриття з керамічної плитки, краще використовувати для гідроізоляції цементно-полімерні матеріали або готову полімерну мастичну суміш.

Оздоблювальні матеріали для дачного душа

Після такої обробки дерев'яні стіни можна покрити декоративною штукатуркою, яка буде виконувати і захисну функцію. На штукатурку вже можна змонтувати фальш-стіну з вологостійкого гіпсокартону. Замість гіпсокартону можна викласти стіну в півцеглини, яку потім обробити будь-яким підходящим вологостійким матеріалом.
Якщо стіни в душі зробити з вологостійких порід - тика або модрини, додатково оброблених спеціальними складами, можна вже не використовувати інші оздоблювальні матеріали і залишити стіни дерев'яними.
Будівництво власного будинку - процес трудомісткий, але дуже приємний. Якщо ви дбаєте про комфорт і вирішили зробити санвузол і душ всередині будинку, є сенс продумати і гарний дизайн для цього приміщення. Хороші можливості для оформлення надає керамічна плитка, особливо мозаїка, яка добре виглядає в невеликих за площею приміщеннях, роблячи їх візуально більш об'ємними. Якщо в якості фінішної обробки ви будете використовувати керамічну плитку, краще вибрати невеликого розміру, щоб виключити руйнування при триваючої усадки. Для підлогових покриттів цей матеріал незамінний, тим більше що вітчизняні виробники пропонують якісну плитку за цілком прийнятними ценам.Как варіант, підлога і стіни душа можна обробити вологостійкими клейовими пробковими панелями, які більш пластичні і не так бояться усадки і деформацій підкладки. Крім того, пробка не схильна грибку і цвілі, вона прекрасний теплоізоляційний і шумопоглинальний матеріал. Ціна пробкових панелей порівнянна за вартістю з якісним ламінатом, тобто не фантастична. Вологостійкий ламінат і лінолеум також можуть бути використані в якості підлогового покриття в приміщенні санузла.Что стосується стель, найоптимальнішим варіантом будуть підвісні, з пластикових панелей, які також не бояться вологи і вогкості. Під такою стелею можна буде приховати електропроводку, яка за будівельними нормами в душових приміщеннях повинна прокладатися у захисній металевій або пластиковій гофрованої труби. Пластикові панелі замаскують і систему вентиляції, в яку повинна обов'язково входити витяжка з примусовим повітрозабору.