Корисні властивості фініків.

Фініки - це їстівні плоди фінікової пальми, культивовані з найдавніших часів. На Сході фініки називають «ягодами життя» і «хлібом пустелі». Завдяки чудовому смаку і поживними властивостями, вони є одним з важливих елементів раціону жителів багатьох країн світу.

Користь фініків

Фініки складаються на дві третини з вуглеводів, в цих плодах дуже мало води. До складу фініків входять білки, вітаміни А, С, Е, К, вітаміни групи В і мінерали: калій, кальцій, фосфор, натрій, мідь, марганець, цинк, селен, залізо, а також харчові волокна і пектини. Фініки є дуже солодким і калорійним продуктом, в 100 г плодів міститься майже 280 ккал, а в одному фрукті - приблизно 23 кілокалорії. Ці плоди дуже корисні людям, ослабленим захворюваннями, оскільки здатні швидко відновити енергію человека.Фінікі роблять на організм тонізуючу дію, вони зміцнюють імунітет, знімають втому, є хорошим профілактичним засобом проти раку. Дуже корисні фініки для вагітних жінок. У складі плодів є особлива речовина, що надає позитивний вплив на мускулатуру матки, що полегшує процес народження дитини і скорочує тривалість терміну кровотечі після пологів. Крім цього, фініки - джерело фолієвої кислоти, яка просто необхідна майбутнім мамам. Фініки потрібно включати в раціон годуючим матерям: плоди збагачують склад молока.
Щоденне вживання фініків навіть у невеликій кількості служить профілактикою багатьох серйозних захворювань.

Лікувальні властивості фініків

Фініки володіють однією дивовижною особливістю: в них міститься білок, який, як правило, відсутня в фруктах. Тому фініки покращують процеси відновлення клітин, здатні збалансувати розподіл рідини в організмі. Оскільки в цих фруктах міститься залізо у великій кількості, вони дуже корисні при захворюваннях крові і низькому рівні гемоглобіну. Кальцій і фосфати, присутні в фініках, є незамінними елементами для підтримки здоров'я кісток і суглобів. Калій, що входить до складу фініків, діє сприятливим чином на серце і судини, а залізо допомагає боротися з анемією. Вживання фініків нормалізує роботу печінки, нирок, кишечника. Ці плоди дуже корисні для нервової системи: до їх складу входить цінна амінокислота - триптофан, вона є учасником процесу вироблення мелатоніну і серотоніну в організмі, які піднімають настрій і приводять у норму психічний фон.
Фініки можна вживати при порушеннях сну як м'яке снодійне засіб.
Людям, страждаючим цукровим діабетом, ожирінням, хронічними захворюваннями травного тракту, рекомендується вживати фініки в дуже невеликих кількостях.