Як виростити пеларгонію з насіння.

Пеларгония - невибаглива рослина, яка вже давно оселилося на підвіконнях квартир. Але якщо раніше її забарвлення можна було перерахувати на пальцях, сьогодні селекціонери вивели нові сорти і гібриди майже всієї колірної гами. Розмножують пеларгонію не тільки живцями, але і насінням, що дуже легко зробити в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - грунтосуміш;
  • - скло;
  • - розсадні ящики.
Інструкція
1
Спочатку купите насіння цієї красивого кімнатної рослини. Ви можете вибрати один сорт, але краще придбати суміш, тоді у вас виростуть відразу кілька пеларгоний з квітами різного забарвлення.
2
Запасіться почвосмесью. Для вирощування пеларгонії потрібно змішати 2 частини дернової землі, одну частину торфу і одну частину річкового піску. Після цього проведіть знезараження. Або полийте окропом, або пропарьте на водяній бані, але тільки не нагрівайте в мікрохвильовій печі, інакше грунт стане «мертвим».
3
Придбайте або зробіть самі розсадні ящики. Якщо ви будете сіяти мало насіння, використовуйте звичайні квіткові горщики. Знизу ємностей повинні бути отвори.
4
Починайте вирощування пеларгонії з знезараження насіння. Для цього потримайте їх в темному розчині марганцівки. Потім потріть тверду оболонку наждачним дрібнозернистої папером, так насіння зійде швидше.
5
Покладіть в горщики або розсадні ящики бита цегла як дренаж, потім насипте грунтосуміш і посадите насіння на глибину 1 см і 2 см одне від іншого. Полийте і накрийте склом. Поставте ємності в тепле місце, температура в кімнаті не повинна бути менше 20оС.
6
Семена пеларгонії сходять зазвичай швидко, якщо дотримані всі правила. Коли з'являться сходи, перенесіть горщики на підвіконня і зніміть скло. Розсада пеларгонії ростуть швидко, стежте, щоб вона не витягалася від нестачі світла і не засихала від нестачі води. Рихлите землю, якщо з'явилися бур'яни, видаліть їх.
7
Коли з'являться 2 листочка, відсадите рослини в окремі горщики, грунтосуміш беріть такого ж складу. Через 2 тижні після пікіровки полийте одним з рідких добрив. Це може бути «Агрікола-Фантазія». А надалі поливайте добривом «Еффектон для квітів» або схожим згідно інструкції. Незабаром пеларгонія зацвіте.