Жарознижуючі засоби для дітей.

Висока температура є свого роду сигналом, що вказує на наявність інфекції в організмі. Однак у дітей жар вище 38оС може призвести до серйозних ускладнень, наприклад, фебрильні судом. Збити температуру можна за допомогою жарознижувальних препаратів, але варто пам'ятати про те, що не всі з них дозволені до застосування в педіатрії.

Коли потрібно збивати температуру

Підвищення температури тіла? це захисна реакція організму у відповідь на вторгнення вірусів і хвороботворних бактерій. Також жар може виникнути внаслідок інших патологічних процесів і навіть звичайного стресу. При високій температурі сповільнюються темпи розмноження мікробів, відбувається посилене вироблення інтерферону, необхідного для нормальної роботи імунної системи. Однак занадто сильний жар протягом тривалого часу може заподіяти шкоду, і найсильніше в такій ситуації страждає незміцнілий дитячий організм. Найпростіше нормалізувати самопочуття дитини за допомогою жарознижувальних засобів. Приймати їх слід при температурі вище 38оС, але існує ряд випадків, коли ліки маляті потрібно дати, не чекаючи настільки високих показань термометра. Температуру вище 37,5оС потрібно збивати: - новонародженим дітям; - грудничку, що має в анамнезі фебрильні судоми; - малюкові, перебуває на обліку у невропатолога; - дитині, яка страждає від серцево-судинних захворювань; - дитині, яка погано переносить жар (страждає від ломоти в тілі, головний, м'язової і будь-який інший болю).

Препарати першого вибору

До препаратів першого вибору у дітей відносяться засоби на основі парацетамолу («Еффералган», «Панадол», «Цефекон»). При дотриманні дозування вони, як правило, добре переносяться і не дають ускладнень навіть у малюків до року. Можна вибрати зручну форму випуску ліки: сироп, таблетки або свічки. При необхідності і сама мама може використовувати препарати на основі парацетамолу. Вони дозволені до застосування і під час вагітності (за винятком першого триместру), і в період лактаціі.Хорошей альтернативою парацетамолу є ібупрофен. Найпоширенішим препаратом на його основі є «Нурофен». Він збиває температуру на 6-8 годин і при правильному застосуванні також добре переноситься дитячим організмом.
Незважаючи на те що засоби на основі парацетамолу та ібупрофену визнані ефективними та безпечними для дітей, перед їх застосуванням слід показати малюка лікаря. Він призначить потрібний препарат і точно розрахує дозування.

Альтернативні засоби для зниження температури

Якщо температура у малюка не збивається ліками з перерахованого списку, має сенс викликати швидку допомогу. Найчастіше приїхали лікарі борються з жаром у дитини за допомогою ін'єкції так званої літичної суміші. Однак застосовувати її можна лише в крайньому випадку, так як до її складу входить анальгін, який може викликати серйозні ускладнення у дітей раннього віку.
Крім анальгіну, небажаним для прийому у дітей є ще й аспірин (ацетилсаліцилова кислота).
Дітям, які досягли віку 12 років, в якості альтернативи парацетамолу, ібупрофену та літичної суміші можна використовувати засоби на основі німесуліду (« Найз »,« Німулід »та ін.). Однак ці ліки не завжди добре переносяться навіть дорослими, тому перед їх використанням потрібно проконсультуватися з лікарем і зважити всі за і проти.