Симптоми раку шлунка.

За статистикою рак шлунка є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань. Діагностика раку шлунка, особливо рання, часто утруднена через відсутність специфічних симптомів і різноманіття клінічних проявів. Найчастіше рак шлунка не виявляється на ранній стадії через те, що пацієнт довгий час приймає ознаки захворювання за безпечне нездужання, займається самолікуванням і за медичною допомогою не звертається.

Симптоми раку шлунка

Ознаки раку шлунка прийнято ділити на дві групи. В одну з них входять симптоми, властиві будь-якому онкологічного захворювання: загальна слабкість, прогресуюча втрата ваги без видимої причини, зниження апетиту або його повна відсутність, субфебрилітет.
Зміни характеру болю у пацієнта з виразковою хворобою шлунка можуть насторожити лікаря і змусити його запідозрити розвиток пухлини, оскільки виразка здатна озлокачествляться, перероджуючись в рак.
Для визначення власне раку шлунка враховуються симптоми, складові так званий «синдром малих ознак». Цей комплекс симптомів включає постійний дискомфорт в області шлунка (відчуття тяжкості, розпирання, переповнення навіть при прийомі невеликої кількості їжі), слабкість і стомлюваність, нудота, блювота і слинотеча, втрата ваги, втрата апетиту або огиду до будь-якої певної їжі (найчастіше м'ясної), анемія, апатія і депресія. У міру зростання і поширення пухлини можуть з'явитися порушення стільця, сильні постійні болі в животі, збільшення живота через скупчення рідини в черевній порожнині, анемія, викликана недостатнім харчуванням або внутрішніми кровотечами. Хворий може бути виснажений, апатичний. Шкіра стає блідою або набуває жовтуватий відтінок. Досягла великих розмірів пухлина може навіть промацуватися при пальпації.
В залежності від локалізації пухлини у хворого також можуть спостерігатися печія, відрижка, утруднення при ковтанні.
При виразці пухлини (зазвичай це буває на пізніх стадіях хвороби) можливе виникнення шлунково-кишкової кровотечі - при цьому хворий відчуває різку слабкість і може навіть втратити свідомість, також кровотеча може супроводжуватися блювотою (при цьому блювотні маси темні і нагадують кавову гущу), розрідженням стільця, що має чорний колір і нагадує по виду дьоготь. У цьому випадку хворого потрібно негайно доставити в хірургічне відділення для екстреного лікування.

Діагностика раку шлунка

Ефективними і інформативними методами діагностики раку шлунка вважаються рентгеноскопія шлунка з прийомом контрастної речовини, що дозволяє точно визначити локалізацію пухлини і ступінь ураження шлункової стінки, і фіброгастроскоп з біопсією. Останній метод дозволяє не тільки обстежити за допомогою ендоскопа слизову оболонку шлунка, але і взяти для мікроскопічного дослідження маленький шматочок слизової оболонки, якщо на ній є патологічні ізмененія.Также для діагностики онкологічних захворювань шлунка використовуються ультразвукове дослідження, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія. Ці методи не тільки допомагають виявити пухлину, а й визначити наявність або відсутність метастазів.