Як бачать бджоли.

Бджола - комаха зі складним зором. Вона має п'ять очей: два многофасеточних великих очі і три простих очі, які знаходяться на потиличній частині голови комахи.
Інструкція
1
Складний очей - це близько 6000 самостійних вічок невеликого розміру (фасеток). Ці очі потрібні бджолам для того, щоб пізнавати місця, де можна збирати нектар, орієнтуватися поза гніздом. Прості очі бджолам потрібні для орієнтації всередині вулика. Трутні мають до 8000 фасеток, їхні очі ще складніше, тому що трутні повинні вистежувати матку під час шлюбного польоту.
2
фасеточних зір називається ще мозаїчним, так як підсумкове зображення, яке отримує бджола, складається з окремих зображень, отриманих кожною фасеткою.
3
Досліди з бджолами проводилися вченими в різних умовах, у результаті було встановлено, що око бджоли сприймає більш короткі світлові хвилі, ніж око людини. Бджоли бачать не тільки в діапазоні від червоного до фіолетового кольору, вони бачать і ультрафіолетові хвилі.
4
Виходячи з цього, можна зробити висновки - бджоли бачать більше відтінків, ніж люди, і квіти, які нам здаються однаковими, комахи розрізняють. У всякому разі, квіти, білі для людини, для бджіл мають різні відтінки. Проте вчені встановили, що червоного кольору бджоли не розрізняють, і можна було припустити, що відтінки червоного їм здаються чорними. Але все не так просто, червоний колір, якщо придивитися до нього уважніше, має деяку частину синіх півтонів, а синій бджоли бачать добре. Виходить, якби людина могла бачити квіти такими, якими їх бачать бджоли, вони здавалися б йому набагато красивіше. Тобто, квітка маку для бджоли не червоного кольору, а «ультрафіолетового».
5
Бджоли розрізняють до 200 спалахів світла в секунду, в той час як людина - лише 20. Це робить можливим спілкування бджіл один з одним, вони активно рухаються у вулику, швидко ворушать лапками і крильцями, при цьому людина ці рухи практично не помічає, а бджоли бачать їх чітко. Це допомагає бджолам безпомилково сідати навіть на хитний квітка, чітко визначаючи відстань до нього.
6
Однак бджола розрізняє тільки великі предмети. Незважаючи на те, що сама вона крихітна, якщо порівнювати з людиною, її око не здатний сприймати дрібні деталі. Людина бачить предмети в 30 разів дрібніше тих, які здатна побачити бджола.