Як здавати аналіз на тромбоцити.

Тромбоцити - найдрібніші клітини, що беруть участь в процесі згортання крові. Вони запобігають серйозну крововтрату при травмах судин. Кількість тромбоцитів не постійно і змінюється протягом доби. Зниження їх рівня здатне привести до кровотечі; збільшені показники аналізів можуть говорити про наявність серйозних захворювань.
Інструкція
1
Аналіз на тромбоцити проводиться головним чином при вагітності, захворюваннях печінки, імунної системи, при варикозному розширенні вен, а також до і після хірургічних операцій. Перед записом на дослідження крові проконсультуйтеся з лікарем, якщо приймаєте будь-які ліки або маєте якесь хронічне захворювання.
2
Здавати аналізи рекомендується вранці, натщесерце. Останній прийом їжі повинен бути не менше ніж за 8 годин до аналізу, при цьому слід уникати переїдання і виключити смажену і жирну їжу. Перед аналізами дозволяється пити воду в звичайному режимі. До здачі крові необхідно виключити прийом алкоголю і не курити менше ніж за 1 годину до дослідження.
3
Зазвичай забір крові проводиться з вени на руці. Перед введенням голки лікар обробляє шкіру антисептиком, після цього виробляє введення. В процесі може відчуватися помірний біль, а після вилучення голки невелика пульсація.
4
Нормою в тесті є кількість 150 - 400 тис. Тромбоцитів на мікролітр, однак показники можуть варіюватися залежно від лабораторії і проведеного дослідження. Для розшифровки результатів найкраще проконсультуватися зі своїм лікарем.
5
Знижені або підвищені результати можуть бути через прийом певних препаратів, наявності захворювань (лейкемія, анемія, гиперспленизм, тромбоз і т.п.), дефіциту вітаміну К, а також при деяких інфекціях і в результаті механічної дії, серйозних травм і опіків. Підвищені показники можуть бути нормою при вагітності. Але проводити аналізи краще все ж до планування сім'ї, т.к. підвищене згортання крові може негативним чином позначитися на здоров'ї майбутньої дитини.
Зверніть увагу
Не рекомендується здавати кров після відвідин інших медичних процедур. При повторному призначенні аналізів краще проводити обстеження там же, де процедура була проведена вперше.