Як їдять паличками.

Є паличками російській людині незвично, але популярність японської та китайської кухні диктує свої умови, і ось уже в ресторані вам замість звичних виделок і ложок видають дві дерев'яні палички. Проте зневірятися не варто, трохи попрактиковавшись, ви навчитеся користуватися цими столовими приборами не гірше самих японців.
Вам знадобиться
  • Спеціальні палички для їжі, японське блюдо.
Інструкція
1
Перед тим як взяти в руку палички надайте пальцях правильне положення. Вказівний і середній палець витягніть вперед паралельно один одному, мізинець зігніть і притисніть до долоні, безіменний палець притисніть до мізинця і залиште напівзігнутих. Великий палець розгорніть всередину долоні.
2
Одну паличку затисніть між основою великого і вказівного пальця таким чином, щоб зверху лишалося не більше третини вільного простору. Нижню частину притримуйте безіменним пальцем.
3
Вказівний і середній палець з'єднайте разом, паличку покладіть між першою і другою фалангою вказівного пальця і притримайте за допомогою великого.
4
При правильному виконанні під час розгинання вказівного і середнього пальців кінчики паличок відсунуться один від одного, а під час згинання - наблизяться. Так і потрібно захоплювати їжу: нижню паличку залишати нерухомою, а верхній працювати як продовженням вказівного пальця. Деякі люди роблять помилку, рухаючи обидві палички, це в корені невірно.
5
Руку тримайте розслабленою, не потрібно судорожно стискати і міцно утримувати прилади. В ідеалі великий палець зовсім не повинен рухатися, він лише притримує верхню паличку, щоб вона не порушувався і весь час перебувала паралельно нижньої.
6
Без тренування користуватися такими незвичайними столовими приборами вкрай незвично і незручно, тому, якщо ви не хочете бентежитися в японському ресторані, потренуйтеся будинку, перекладаючи паличками різні дрібні предмети. Дуже скоро ви натренуєтеся і зможете вразити друзів вмілим використанням паличок для їжі.
Зверніть увагу
Не варто використовувати палички як ніж з вилкою, це саме пара, яку потрібно тримати однією рукою.
Корисна порада
Їду паличками потрібно саме захоплювати, а не наколювати. Палички не використовують як шампур або вилку - це вважається ознакою поганого тону.