Ремонт ванної в хрущовці.

Капітальний ремонт в хрущовці - це титанічна праця: необхідно вирівнювати стіни, кути, стелі, приховувати жахливі стики плит, змінювати систему опалення та багато іншого. Під час ремонту у ванній кімнаті спливають всі "принади" панельних будинків, але в деяких квартирах це можна компенсувати перспективою перепланування та розширення ванної кімнати за рахунок туалету або комори.

Варіанти ремонту у ванній кімнаті, оригінальне рішення проблеми нестачі місця

Розширення ванній може вирішити проблему нестачі місця, як правило в стандартній ванній кімнаті в хрущовці вміщуються одна ванна невеликого розміру, один умивальник з тумбою і дзеркалом і один полотенцесушитель. Іноді умивальник з метою економії місця міняють на пральну машину, над якою вішається шафа з дзеркалом, в якому зберігаються всі пральні приналежності та засоби гігієни. Якщо ви плануєте влаштувати перепланування ванної та туалету, попередньо варто отримати відповідні дозволи на неї. Тому вам не доведеться прибирати несучі стіни, то такий дозвіл ви отримаєте без праці. Однак на оформлення документів може піти деякий кількість дорогоцінного часу. Паралельно можете починати робити проект ванної, з усіма відповідними розрахунками. Ви повинні точно уявляти собі, де, як і що у вас буде розміщуватися. Якщо ви прибираєте перегородку між ванною і туалетом і поєднуєте ці два приміщення, ви виграєте досить багато корисного місця. У такій розширеної ванні прекрасно може поміститися велика і містка ванна, умивальник з тумбою, унітаз, пральна машина або біде.
Якщо перепланування ви не плануєте, з вашого списку необхідних справ виключається усунення перегородки та обшивка труб каналізації, але вирівнювання стін все ж доведеться зробити.
Як правило, такий варіант можливий в одно- дво- і трикімнатних квартирах в п'ятиповерхових панельних будинках. У чотирикімнатних квартирах можливий і інший варіант. Вся справа в тому, що в чотирикімнатних квартирах ванна кімната, туалет і досить містка комора знаходяться на одній прямій і стикаються один з одним. Туалетну кімнату можна перемістити в комору, а колишній туалет об'єднати з ванною і, таким чином, збільшити її площу. Продумайте дизайн ванної, яку кахельну плитку і яким способом будете її укладати. Невелику квадратну плитку можна викласти у вигляді ромба (навскоси), отримуючи в результаті досить цікавий і модний малюнок. Крупну прямокутну плитку можна покласти традиційно вертикально або горизонтально, і в тому і в іншому випадку це виглядає вельми красиво. Врахуйте кількість плитки для підлоги, керамічних бордюрів і плінтусів, всі ці цифри вам знадобляться при закупівлі плитки, клею та інших оздоблювальних матеріалів. Точна кількість вам допоможе порахувати майстер або продавець в магазині будматеріалів. Виміряйте кожну стіну з урахуванням дверного отвору і виступу під труби каналізації, які є в туалетах хрущовок.

Підготовчі роботи

Після закупівлі матеріалів приступайте до підготовки приміщення до ремонту. Якщо ви плануєте весь ремонт від початку і до кінця робити своїми руками, вам будуть потрібні перфоратор і кувалда, щоб прибрати перегородку між туалетом і ванною кімнатою. Зробіть перфоратором безліч наскрізних отворів, ніж чаші вони будуть розташовуватися, тим краще. Найчастіше в таких перегородках відсутня арматура, але подекуди вона все ж може потрапляти. Якщо таке трапилося, відріжте її якомога ближче до підлоги. Зніміть стару напольную і настінну плитку, поміняйте проводку, якщо це необхідно. Якщо ви вирішили розширити свою ванну кімнату за рахунок туалету, вам буде потрібно прибрати один з дверних прорізів, зніміть двері і виламайте залишки дверного косяка.Основная маса пилу і бруду буде припадати саме на цей період, щоб зменшити обсяг роботи в плані прибирання по будинку, намочіть ганчірки і щільно розкладіть під кожними дверима так, щоб виключити можливість потрапляння цементного пилу в інші кімнати. Намагайтеся все пилові роботи проводити в респіраторі і захисних окулярах, це зведе до мінімуму можливість попадання в очі і легені механічних забруднень.

Вирівнювання стін

Часто у ванних такого типу може знадобитися істотне вирівнювання стін, це можна зробити двома способами. Перший - вирівнювати за допомогою спеціальних засобів: грунту і штукатурки, другий - вирівняти стіни за допомогою вологостійкого гіпсокартону. Другий варіант технічно більш простий і фінансово менш витратний. Другий дверний отвір також можна прибрати за допомогою гіпсокартону, їм можна обшити і виступ під каналізаційні труби. Якщо вам потрібно поміняти трубопровід, зробіть це до того, як почнете класти кахельну плитку. Крім того, якщо ви збираєтеся поставити великогабаритну ванну, то її слід заносити у ванну кімнату до того, як зашиє гіпсокартоном зайвий дверний проем.В цілому на все у вас піде приблизно 3-4 стандартних листа вологостійкого гіпсокартону. Вирівнювання стелі може і не знадобитися, якщо ви збираєтеся обшивати його пластиковими або спеціальними металевими панелями. Виступ під труби (при його наявності) згодом можна представити у вигляді оригінальної колони, виділивши її будь-яким чином відповідно до загальної концепції вашої ванної.

Оздоблювальні роботи

Раніше кахель укладали на суміш цементу з піском, змащуючи зворотну поверхню плитки клеєм ПВА, але зараз з'явилося таке чудо як плитковий клей. У готовому до застосування вигляді вона виглядає як кашоподібна маса сірого кольору. На вирівняною поверхні його потрібно не надто багато. Починайте класти кахель з підлоги, тобто спочатку ви в один етап повинні покласти підлогову плитку, дати висохнути клею, а потім починати викладати настінну плитку від підлоги до стелі.
На гіпсокартон плитка кріпиться легше і рівніше, ніж на бетонні стіни, а шар клею потрібно зовсім тонкий. У цьому полягає ще одна важлива перевага гіпсокартону.
Після того як плитка укладена, а клей застиг, вам необхідно прикріпити пластикові панелі до стелі і зробити освітлення. В залежності від ваших уподобань можна обмежитися одним великим світильником або зробити точкове освітлення. Все, що вам залишилося зробити, - замазати міжплиточних шви і підключити всі необхідні пристрої: пральну машину, ванну, раковину, душову кабіну або біде.