Як вибрати світлофільтр.

Світлофільтр являє собою оптичний пристрій, який служить для додання фотознімку додаткового ефекту. Використання його в художній зйомці допомагає більш емоційно передати основну задумку фотографа, скоригувавши яскравість і контрастність, додавши різні світлові ефекти.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - фотооб'єктив.
Інструкція
1
Визначте мету, для якої необхідний світлофільтр. В даний час існує декілька різновидів світлофільтрів, кожен з яких призначений для будь-якої певної мети.
2
Захисний світлофільтр. Оптично-чистий світлофільтр, який не робить вплив на колірний баланс і якість роботи об'єктива. Служить для запобігання переднього оптичного елемента лінзи від фізичних ушкоджень або забруднень.
3
Ультрафіолетовий світлофільтр. Не пропускає ультрафіолетові промені. Робить знімок більш контрастним. Підходить в якості альтернативи захисному фільтру.
4
Поляризаційний світлофільтр. Підвищує колірну насиченість фотознімків, усуває небажані віддзеркалення і відблиски від неметалічних поверхонь (наприклад, скло, вода). Крім того, збільшує контрастність пейзажу при наявності атмосферної димки.
5
Нейтрально-сірий світлофільтр. Зменшує кількість світла, що потрапляє на дзеркало фотокамери, дозволяючи встановлювати більш довгі витримки і максимальне розкриття діафрагми при фотографуванні.
6
Смягчающий світлофільтр. Надає певний ефект розмиття, пом'якшує фарби і кордони. Призначений, як правило, для портретної зйомки.
7
Променевої світлофільтр. Призначений для додавання джерел світла на фотознімку чотирьох або більше променів. Ефективний для нічних зйомок з безліччю джерел світла в кадрі.
8
Світлофільтр для макрозйомки. Скорочує мінімальна фокусна відстань, завдяки чому перетворює стандартний об'єктив в макрооб'єктив.
9
Градієнтний світлофільтр. Призначений для затемнення зовнішніх кордонів фотознімку. Дозволяє візуально виділити центральну частину кадру.
10
Вибирайте світлофільтр з вузькою оправою. Вона дозволить використовувати фільтр з ширококутним об'єктивом, не викликаючи ефекту віньєтування.
11
Віддавайте перевагу світлофільтрів з багатошаровим проясненням. Дані фільтри не мають негативного впливу на передачу кольорів і максимально скорочують світловідображення. Це особливо актуально для светосильних об'єктивів. Зверніть увагу на наявність маркування PRO.
12
Підберіть необхідний діаметр світлофільтра. Оскільки світлофільтр накручується на передню частину об'єктива, діаметр світлофільтру і об'єктиву повинні повністю збігатися.
Корисна порада
Віддавайте перевагу світлофільтрів відомих виробників фототехніки і аксесуарів для фотозйомки. До таких можна віднести Hoya, Marumi, B + W, Kenko.