Як укрити троянди взимку.

Роза - надзвичайно красивий і ніжна квітка, тому все більше садівників і городників прагнуть посадити на своїй ділянці це рослина, яка буде радувати око. Зима для троянди - досить відповідальний період, що визначає в майбутньому році успішне цвітіння і зростання. Тому так важливо навчитися правильно вкривати троянди на зиму.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - сухе листя або трава;
  • - зола;
  • - торф або пухка земля;
  • - гілки сосни;
  • - дерев'яні або металеві профілі;
  • - поліетиленова плівка;
  • - руберойд.
Інструкція
1
Ще до посадки цих красивих чагарників необхідно ретельно продумати розміщення троянд на ділянці, щоб вам було зручно їх вкривати восени. Залиште вільний підхід до кущів, передбачте, де буде встановлено укриття і куди будуть покладені гілки. Не саджайте в тісній близькості інші культури, щоб не пошкодити їх надалі при роботі з трояндами.
2
Перед укриттям рекомендується обрізати пагони троянди, які тільки послаблюють кущі. Видаліть за допомогою секатора сухі гілки, квітконоси і частини пагонів. Насіння залиште, а сухі пелюстки приберіть. Зріжте секатором самі нижні листочки. Верхні здорові листя залиште. Акуратно розпушіть грунт навколо рожевого куща, намагайтеся не зачіпати коріння, видаліть всі бур'яни. Щоб захистити рослину від шкідників, посипте грунт золою.
3
Коли нічна температура опуститься до -5 градусів, окучьте троянди торфом або пухкою землею на третину висоти куща. Торф має бути воздупроніцаемим і пухким, розбийте всі грудки. Окученную троянду укрийте щільним шаром сухої трави чи листя (можна використовувати тирса). Вкривати кущі слід виключно в суху погоду, волога трава не згодиться, так як троянда може згнити. Зверху покладіть гілки сосни або ялиновий лапник.
4
Можете вкрити троянди іншим способом, зробивши каркас з дерева, арматури або профілю. Форма даху може бути абсолютно довільною, але при цьому враховуйте, що навантаження на опори буде суттєвою під вагою снігу. До початку похолодань встановіть крокви і обрешітку. Трохи пізніше накиньте на спорудження поліетиленову плівку. Важливо залишити при цьому торці відкритими, щоб вологе повітря не затримувався під дахом. Дощ і мокрий сніг не повинні потрапляти всередину укриття, оскільки волога небезпечна для зимівлі кущів.
5
Коли земля промерзла, а на вулиці встановилася мінусова температура, зніміть з каркаса поліетилен, торці і дах застелите руберойдом, зверху покладіть плівку. Якщо ви залишите поліетилен внизу, то на ньому може збиратися конденсат, вологість буде підвищеною, і троянди можуть не перезимувати.