Як виводити плями від фарби.

Плями фарби на одязі, килимових покриттях, меблів, а також інших поверхнях - це неприємність, від якої ніхто не застрахований. Але не варто панікувати, оскільки ця проблема розв'язувана: вивести плями від фарби можна.
Вам знадобиться
  • - вата;
  • - скипидар;
  • - гас;
  • - рідина для миття посуду;
  • - вершкове масло;
  • - сало;
  • - харчова сода;
  • - пральний порошок;
  • - зубна щітка.
Інструкція
1
Щоб позбутися плям масляної фарби на одязі, килимовому покритті, оббивці меблів або інший тканинної поверхні, обробіть проблемні ділянки ватяним тампоном, змоченим в скипидарі або гасі. Якщо пляма старе, рясно змочіть його скипидаром, дочекайтеся, поки фарба не розм'якшити, після чого зчистіть її содовим розчином (для його приготування візьміть 2 ч.л. харчової соди на склянку води) і промийте теплою водою.
2
Щоб вивести свіжа пляма від масляної фарби з меблів, протріть його вершковим маслом або салом. Зачекайте, поки фарба не обмякнет, а після видаліть її ватним диском і промийте це місце гарячою водою.
3
Процес видалення плям від акрилової фарби з одягу виглядає так: виверніть виріб навиворіт і обдайте пляма сильним струменем холодної води. Після злегка відіжміть одяг і виперіть її в пральній машинці (виберіть найтриваліший режим прання у холодній воді). Якщо позбутися плями повністю не вийшло, візьміть зубну щітку, умочіть її в воді і в пральному порошку і, виконуючи кругові рухи, втирайте пральний порошок в тканину. Знову виперіть, але на цей раз вже в теплій воді.
4
Засохлу на одязі акрилову фарбу видаліть за допомогою «плямовивідника», що складається з харчової соди і рідини для миття посуду (співвідношення 1: 1) і невеликої кількості гарячої води. Нанесіть розчин на поставлене пляма, а через 7-10 хвилин виперіть виріб.
5
Якщо на одязі були поставлені плями від акварельних фарб або гуаші, промийте її під сильним струменем холодної води. Потім виперіть в теплій воді, додавши в неї небагато прального порошку.
Зверніть увагу
Не затягуйте з видаленням плям від фарби: чим раніше ви візьметеся за цю справу, тим менше буде наслідків для одягу або будь-який інший поверхні, на якій було поставлено пляма.
Корисна порада
Чи не маскуйте неприємний запах розчинника за допомогою духів або туалетної води: це лише посилить його аромат. Краще вивісите річ на відкрите повітря і провітріть її.