Як управляти комп'ютером без мишки.

Більшість операцій з управління комп'ютером з операційною системою Windows здійснюються мишкою. Однак багато з них можна здійснити на клавіатурі, використовуючи спеціальні комбінації кнопок і навігаційні клавіші.
Інструкція
1
Якщо у вас встановлена операційна система Windows 7 або Vista, натисніть комбінацію клавіш Alt + Shift + NumLock. Таким чином ви запустите управління курсором з клавіатури. Пролунає звуковий сигнал, після якого стане можливо переміщати курсор за допомогою клавіш цифрової клавіатури.
2
Розгляньте цифрову клавіатуру. На клавішах, крім цифр, є стрілки. Використовуючи їх, можна переміщати курсор по вертикалі і горизонталі. Діагональне переміщення здійснюється за допомогою клавіш 7 вліво і вгору), 1 (вліво і вниз), 3 (вправо і вниз) та 9 (вправо і вгору). Клацання лівої кнопки миші замінюється натисканням клавіші з цифрою 5.
3
Щоб збільшити швидкість переміщення, змініть відповідні налаштування. Відкрийте панель управління. Знову натисніть комбінацію Alt + Shift + NumLock. У вікні виберіть пункт «параметри». На вкладці «миша» виберіть натисніть на кнопку настройка і відрегулюйте швидкість переміщення курсора.
4
Використовуйте інші «гарячі» клавіші для максимально ефективного управління комп'ютером без миші. Перемикайтеся між відкритими вікнами за допомогою комбінацій Alt + Tab і Alt + Shift + Tab (просування в зворотному напрямку). Для виконання цієї дії можна використовувати також комбінації Alt + Esc і Alt + Shift + Esc.
5
Натисніть Alt + F4, щоб закрити активне вікно. Цією ж комбінацією клавіш можна активувати вихід з ОС Windows, якщо всі активні вікна вже закриті.
6
Використовуйте клавішу Win для роботи з вікнами. Комбінація Win + E відкриває папку «Мій комп'ютер». Поєднання Win + M згортає всі вікна, а Win + Shift + M розгортає їх.
7
Працюючи з текстом, ви можете використовувати комбінацію Ctrl + X, щоб вирізати виділений фрагмент. Його можна копіювати клавішами Ctrl + C і вставити за допомогою поєднання Ctrl + V. Виділити фрагмент тексту можна, використовуючи клавішу Shift і кнопки зі стрілками. Скасувати помилкове дію допоможе комбінація Ctrl + Z.