Як вибрати місце для риболовлі.

Кожен вид риб краще мешкати в найсприятливіших для себе місцях водойми. Все залежить від способу життя, біологічних особливостей і звичок риб. Знайти таке місце - значить забезпечити собі хороший успіх в лові. Тому так важливо навчитися правильно визначати за зовнішніми ознаками характер грунту і рельєф водойми.
Інструкція
1
Не варто спускати все на волю випадку, закидаючи снасті, куди ні попадя, тая в собі надію на те, що клюне риба. В цьому плані слід керуватися правилом поведінки риб, які завжди рухаються проти течії, йдучи на опір води. Тому рибалці необхідно враховувати всі вири на водоймі, ями і перекати. Саме в таких місцях ваші шанси на хороший улов збільшуються в кілька разів.
2
Якщо озеро або річка невеликих розмірів, тоді шукати місця годування або стоянки риби буде значно простіше, ніж водоймах великої площі акваторії. Зорова видимість течії і берегова лінія допоможуть рибалці в визначенні місця лову. Дуже часто риба знаходиться не тільки в перекатах або ямках, але і поблизу густий прибережної рослинності. Якщо протягом на річці досить повільне або його немає зовсім, знайдіть місце звуження русла, саме тут протягом декілька збільшується.
3
Водна рослинність - ознака наявності великої кількості риби, так як більшість з них живиться цієї рослинністю. Що стосується річок, то тут улюбленим місцем стоянок риб вважаються палі мостів, що лежать в воді дерева, обривисті берега, де коріння прибережних дерев йдуть під воду.
4
Також слід враховувати глибину водойми, адже риба шукає, де глибше. Для цього зовсім не обов'язково пірнати на глибину ставка, озера або річки. Якщо тут росте сусак або осока, тоді глибина становить до метра. На двометрової глибині зазвичай ростуть рогіз, очерет і рдест. Визначити триметрову глибину і більше можна по наявності нитчастих водоростей і латаття. До речі, всі перераховані рослини є відмінним пасовищем для риби.
5
Для лову карася, лина та красноперки слід шукати глибокі місця з мулистим дном і сильними заростями. Щоб виловити жереха, закидайте снасті в місця вирів, які знаходяться внизу перекатів. З усього цього випливає, що риба прагне триматися на впадаючи невеликих річок в основні, де є швидкість течії і достатня глибина, біля плотів, мостів і переходів, у густої прибережної рослинності і закоряженних місцях водойми.