Як бачить метелик.

Великі очі у вигляді півсфер розташовані з боків голови метелика. Вчені встановили, що ці комахи краще розрізняють рухомі і близько розташовані предмети. А от замість нерухомих елементів, що знаходяться далеко, вони бачать лише розмиті силуети.
Інструкція
1
Сам по собі око метелика - це унікальна структура, своєрідне об'єднання безлічі дрібних очок-фасеток. У середньому, одне око метелика містить 17355 фасеток, але є комахи, у яких це число сягає 60000. Більшість метеликів має і прості очки, які розташовуються позаду вусиків.
2
У нічних метеликів всього 1300 фасеток. Така невелика кількість пояснюється тим, що зір для них менш важливо. У просторі нічні метелики орієнтуються за допомогою вусиків, що грають роль датчиків орієнтації. Якщо у нічного метелика видалити вусики, то вона не зможе огинати перешкоди. Однак світло нічні метелики розрізняють добре, і летять до нього? метелики, пурхають навколо ламп і ліхтарів, є тому своєрідним доказом.
3
Така будова ока призводить до того, що весь світ метелик бачить не рівним, гладким, а як би викладеним у вигляді мозаїки. Вчені довели цікаву особливість цього виду комах: виявляється, у метеликів роду Heliconius колір крил безпосередньо пов'язаний з тим, що комахи здатні розрізняти ультрафіолетові хвилі. На крилах цих метеликів є невеликі жовті цятки. Вони або поглинають, або не поглинають ультрафіолет - залежно від наявності певного гена у метелика. І саме за цими цятками, як припускають вчені, метелики здатні відокремити один тип від іншого, щоб зустріти особина свого роду для розмноження.
4
Взагалі зір і розмноження у метеликів пов'язано самим безпосереднім чином. Самець, коли махає крильцями, заманює самку, так як візерунок його крил складається в її очах в притягуючу мозаїку. Таким чином, самка метелика піддається по суті гіпнозу з боку самця.
5
Зір для метеликів, звичайно, важливо, але зовсім не так, як для людини. За допомогою очей метелик практично не в змозі визначити відстань до предмета, так як ці комахи надзвичайно короткозорі. Однак цей момент з успіхом компенсується тим, що метелики здатні бачити на 360 градусів навколо себе, причому і у вертикальній, і в горизонтальній площині. На відміну від інших комах, вони сприймають і червоні відтінки.