Як виглядає комета.

У багатьох народів з кометами пов'язані різні повір'я. В давнину поява комети вважалося поганим знаком. Це пов'язано з тим, що люди в основному орієнтувалися по положенню світил, і явище незнайомій зірки могло стати перешкодою. Страх і тривогу викликав і вид комети. Вона могла бути схожа на занесений меч або ятаган.
Вам знадобиться
  • - светосильний телескоп;
  • - бінокль;
  • - карта зоряного неба.
Інструкція
1
На початку циклу спостереження комета представляє собою маленьке туманне плямочка, непомітне неозброєним оком. Щоб його помітити, потрібно знати координати. Їх можна знайти в астрономічній літературі. На астрономічних сайтах зазвичай про це оголошують, бо прихід будь комети - важлива подія. Майте на увазі, що комета досить швидко зміщується. Щоб її розгледіти, візьміть светосильний телескоп. Велике збільшення для спостереження комет не потрібно.
2
У міру наближення до Землі видимий розмір комети збільшується. Настає момент, коли стає видно її голова, яка складається з двох видимих частин. В центрі ви побачите ядро. Воно яскраве й блискуче. Ядро оточене каламутній туманною білястої оболонкою. Вона називається кома.
3
Коли комета наближається до Сонця, її кома збільшується і витягується. Настає момент, коли комету можна розгледіти в бінокль, а часом навіть і неозброєним оком. На цьому зміна форми комети може і закінчитися.
4
У великих комет, досить близько підійшли до Сонця, може розвинутися хвіст. Він складається з парів і газів, які ядро втрачає під час руху під дією сонячного тепла і радіації. Хвостів різної форми може бути і декілька.
5
Існує класифікація кометних хвостів. Хвости, що відносяться до першого типу, спрямовані від голови комети до Сонця. Вони прямі і довгі. Хвости другого типу дуже сильно вигнуті, а третього - короткі і прямі. Зустрічаються і хвости аномальні, Вони можуть бути досить вигадливого виду. Форма хвоста визначається хімічним складом газів і розміром пилових частинок, викинутих з ядра, коли воно нагрівається Сонцем. На неї впливають сонячна гравітація і сонячний вітер. Тому хвости дуже мінливі.
6
Максимально наблизившись до Сонця, комета досягає найбільших розмірів. Вона може бути видна неозброєним оком, причому не тільки вночі, але навіть і вдень.
7
Якщо спостерігати за головою великої комети в бінокль або телескоп, іноді можна побачити тонкі цівки світиться матерії, які викидаються з голови. Вони називаються «джети». Це досить рідкісне явище.
8
Комета може мати забарвлення. Частіше інших зустрічаються голубуваті, жовтуваті або синьо-зелені комети. Поява кольору викликано люмінесценцією газів, які випаровуються з ядра і ионизируются під дією сонячної радіації.
9
Віддаляючись комети від Сонця хвіст її поступово розсіюється в просторі, яскравість зменшується. Зрештою комета стає недоступною для спостереження.