Як повернути колір чорним речам.

Речі чорного кольору дуже вередливі: при неправильному догляді вони швидко втрачають насиченість свого відтінку, стають сірими і непривабливими. На щастя, колір можна реанімувати.
Вам знадобиться
  • - столовий оцет;
  • - вода;
  • - розчинна кава;
  • - тютюн;
  • - барвник для чорної тканини ;
  • - туш.
Інструкція
1
Перед пранням чорної одягу замочіть її на 15-17 хвилин в оцтовому розчині. Для його приготування наповніть таз холодною водою (4-7 л) і додайте 2 ст.л. столового оцту. Потім відіжміть речі, виперіть їх звичним способом, а після знову обполосніть в оцтовому розчині (2 ст.л. оцту на 4-7 л води).
2
Налийте в таз 5 л гарячої води і додайте 2-3 ст.л. кави. Опустіть в кавовий розчин чорний одяг і залиште на 18-20 хвилин. Потім промийте виріб у холодній воді і висушіть його.
3
Щоб освіжити одяг чорного кольору, опустіть її на 15-18 хвилин в тютюновий розчин, (для його приготування додайте 15 г тютюну в літр кип'яченої води і ретельно перемішайте ці компоненти). Після чого виперіть виріб у воді кімнатної температури, висушіть його і протріть щіткою, змоченою в тютюновому розчині.
4
Поверніть чорному одязі насичений колір за допомогою спеціальних барвників. Купіть якісну фарбу для чорних виробів (вона продається у вигляді таблеток, пасти, порошку або розчину). Уважно вивчіть що йде до неї інструкцію і лише потім тільки приступите до фарбування одягу. Офарблюйте виріб відразу ж після прання, але перед останнім обполіскуванням. В розчин для ополіскування одягу додайте кілька столових ложок оцту: така процедура запобіжить вимивання фарби.
5
Щоб повернути колір чорному одязі, при її обполіскуванні додайте у воду трохи чорної туші, а також 2-3 ст.л. столового оцту. Використовуйте цей метод відновлення чорного кольору при реабілітації однотонного вироби.
6
Віддайте виріб в хімчистку. Тут його пофарбують якісним барвником: одяг придбає насичений колір, та й до того ж на ній не залишиться ні плям, ні розлучень.
Зверніть увагу
Не періть чорні вироби порошком для світлих речей, інакше згодом вони придбають сірий відтінок.
Корисна порада
Щоб позбутися запаху поту з одягу, додайте при її пранні в пральний порошок 1-2 ч.л. харчової соди.