Як зробити новорічну іграшку.

Чудові новорічні іграшки можна зробити з найрізноманітніших матеріалів. Спробуйте зліпити їх із солоного тіста. Цей матеріал доступний, а вироби з нього сподобається робити і дорослим, і дітям.
Вам знадобиться
  • - 2 склянки борошна;
  • - 1 стакан солі;
  • - 250 г води;
  • - 1 столова ложка рослинної олії;
  • - гуаш або акрилові фарби;
  • - пензлики;
  • - формочки для печива;
  • - деко;
  • - духовий шафа.
Інструкція
1
Зробіть солоне тісто. Борошно і сіль перемішайте, потім тонкою цівкою влийте в цю суміш воду і замісіть тісто. Готова маса повинна нагадувати тісто для пельменів. Воно еластичне і не липне до рук. Якщо тісто кришиться, додайте ще трохи води і ще раз його замісіть, якщо липне до рук і тягнеться, додайте трохи борошна. Щоб тісто під час роботи не покривалося скоринкою, додайте до нього столову ложку рослинної олії.
2
Далі процес нагадує приготування пісочного печива. Розкачайте солоне тісто в пласт товщиною 0,5-1 см. Виріжте за допомогою формочок для печива фігурки. Соломинкою для коктейлю зробіть отвір у верхній частині фігурки, щоб можна було прикріпити шнурок, за який новорічну іграшку можна повісити на ялинку.
3
Іграшки можна виконати ажурними, зробивши на заготовках найрізноманітніші отвори підручними матеріалами. Якщо ви плануєте, щоб на вашій новорічній іграшці виблискували намистини і стрази. Втисніть їх в тісто до запікання.
4
Підготовлені фігурки покладіть на деко. Поставте його в духовку на кілька хвилин, щоб тісто підсохло. Заготовки остудіть. Тепер можна приступити до найцікавішого - прикрасі іграшок. Розфарбуйте фігурки гуашшю або акриловими фарбами. Після того як фарба висохне, покрийте їх лаком на водній основі. Якщо нанести два і більше шару, то іграшка придбає особливий блиск.
5
Щоб новорічна іграшка виблискувала і переливалася, прикрасьте її блискітками. Робіть це після етапу фарбування. Покрийте поверхню іграшки клеєм ПВА і рясно посипте блискітками, зайве смахніте чистої пензликом. Блискучі іграшки можна не покривати лаком.
6
Новорічні іграшки можна зробити не тільки плоскими, а й об'ємними. Ліпіть з пластичного солоного матеріалу все, що подобається вам і дітям: шарики, сніговики, бурульки, ялинки і так далі. Технологія така ж, як і при ліпленні з пластиліну. У верхній частині фігурки заздалегідь зробіть отвір для мотузочки.
7
Готові фігурки запечіть в духовій шафі, як описано вище. Потім розфарбуйте фарбами і покрийте лаком. Коли лак повністю висохне, вставте в отвір шнурок, атласну стрічку або міцну нитку. Тепер новорічну іграшку, зроблену своїми руками, можна повісити на ялинку.
Корисна порада
Легкий блиск і мерехтіння іграшці можна надати і за допомогою лаку для волосся з блискітками. Побризкайте їм на фігурку на відстані 10-15 см.