Лікувальне харчування при цукровому діабеті.

Цукровий діабет - захворювання ендокринної системи, яке розвивається в результаті недостатності гормону інсуліну. Велику роль при лікуванні даної хвороби грає спеціальне збалансоване харчування, що дозволяє контролювати в крові рівень цукру і насичувати організм енергією.

Лікувальне харчування при цукровому діабеті 1 типу

Хворим на діабет 1 типу призначається низькокалорійна дієта, що попереджає ускладнення даного захворювання. Меню розробляється разом з лікуючим лікарем, так як особливості його залежать від віку хворого, енергетичних затрат, дозування введеного інсуліну, ваги діабетика та інших факторів. Проте існують основні принципи харчування при інсулінозалежному типі діабета.Прі цукровому діабеті дуже важливий режим харчування, який включає споживання їжі 4-5 разів на день. Причому пропускати прийоми ні в якому разі не можна. При такому харчуванні сніданок повинен складати 30% від енергетичної цінності добового раціону, обід - близько 40%, полуденок - 10%, а вечеря - 20% .Больной повинен виключити зі свого раціону будь-які продукти, що містять прості вуглеводи, наприклад цукор. Під забороною знаходяться всі фруктові соки, банани, виноград і ізюм, манна крупа, рис, морозиво, варення, цукерки, кулінарні та м'ясні жири, курячі яйця, вироби з здобного тіста. Небажано вживати будь-які інші солодкі фрукти, картопля і топінамбур, міцні м'ясні бульйони, вершкове масло та інші жирні молочні продукти.Рекомендовани до вживання гречка, вівсяна, перлова, пшенична та ячна крупи. Хворим на цукровий діабет також обов'язково варто включати в раціон пшеничний, житній або висівковий хліб, овочеві супи, нежирні сорти птиці, м'яса і риби. Можна їсти несолодкі фрукти: гранати, вишню, черешню, смородину, кислі яблука та інші.
Щоб уникнути нічний глікемії, ні в якому разі не можна їсти фрукти перед сном.
Без обмеження можна їсти гриби, а також різні овочі, крім картоплі, збагачують організм необхідною клітковиною. З овочів особливо корисні кабачки, гарбуз, редька, солодкий перець, щавель, капуста і всі види салатів.

Як харчуватися при цукровому діабеті 2 типу

Діабетикам 2 типу призначається субкалорійной дієта, на якій вони повинні втрачати близько 350 г маси тіла за тиждень. Дотримуючись цю дієту, потрібно обов'язково користуватися таблицею підрахунку хлібних одиниць, додатково приймати необхідні вітаміни, а в якості замінника цукру використовувати сорбіт або ксиліт.
Пам'ятайте, що починати лікування і сідати на дієту потрібно тільки після консультації з лікарем.
субкалорійной дієта в чому схожа з низькокалорійною. Вона також забороняє легкозасвоювані вуглеводи, солодощі, жири та міцні бульйони. При її дотриманні рекомендується збільшити споживання свіжих і морожених овочів, багатих на клітковину, а також продуктів, що містять велику кількість харчових волокон. Білок необхідно отримувати виключно з телятини, нежирної птиці або нежирної риби.