Як жити з хворою людиною.

Жити з людиною, яка хворіє, не просто. Це призводить до зміни розпорядку дня, до перегляду обов'язків членів сім'ї, до необхідності постійно допомагати і підтримувати близького, навіть якщо він сам цього не хоче. Зазвичай подібна ситуація стає важкою ношею для всіх її учасників. Але можна скоротити дискомфорт до мінімуму, якщо правильно ставиться до цього періоду.
Інструкція
1
Найголовніше - любов до людини. Як би він не хворів, продовжуйте його цінувати і поважати. Завжди можна знайти щось важливе й цінне. Дивіться на людину такого, яким він є. Забудьте минулі ситуації, не плануйте майбутнє. Сьогодні змінити щось складно, постарайтеся просто прийняти цю ситуацію, вживайте заходів, щоб усі покращився.
2
Допомагайте хворій людині з препаратами. Давайте таблетки, робіть уколи в тій послідовності, яку порадив доктор. Безперервність курсу лікування дозволяє добитися кращих результатів. Також не пропускайте візитів до лікаря, своєчасно здавайте аналізи. Багато хвороб можна вилікувати, якщо не запускати їх перебігу і слідувати рекомендаціям.
3
При зміні ситуації відразу ж зверніться до лікаря. Багато хвороб можуть загострюватися. Викликається це внутрішніми або зовнішніми факторами. Але в цей період необхідна консультація фахівця, не ігноруйте такі ознаки.
4
Створюйте для людини спокійні умови. Життя без змін - це ідеальний варіант. При цьому не виникає хвилювань, переживань і депресій. Намагайтеся не присвячувати близького у ваші проблеми, не діліться переживаннями, нехай завжди думає, що все добре.
5
Допомагайте зберігати хворому активність. Вона може бути будь-який: допомога по дому, читання, заняття для тіла і мозку, зарядка. Будь рухливість сприяє видужування, але для кожної хвороби свої допустимі дії. Допомагайте людині, створюйте умови для спілкування, отримання інформації.
6
Не забувайте про себе. Життя з хворими людьми - це складно, забирає багато часу. Але іноді необхідно приділяти час собі. Визначте кілька годин на тиждень, які ви залишите для власних потреб. При цьому не потрібно щось робити, іноді можна просто поспати, подивитися хороший фільм або прогулятися. Адже якщо захворієте ви, всім доведеться набагато гірше.
Корисна порада
Пам'ятайте, що цей період триватиме не вічно. І коли-небудь за цей час вам скажуть слова подяки.