Корисні властивості імбиру.

Деякі стверджують, що імбир - рослина росте в райському саду. Широко відомий за часів Римської імперії, в середньовічній Європі імбир був забутий. Заново його відкрив для кухарів і медиків Марко Поло, привізши корінь зі своєї подорожі на Схід. Ось уже протягом 5000 років імбир використовують в нетрадиційній медицині, але лише недавно його ефективність була підтверджена науковими дослідженнями.

Що міститься в имбире

Імбир багатий мінералами, такими як марганець, фосфор, магній, а також кальцій, натрій і залізо. У имбире містяться невеликі дози вітамінів групи B, а точніше вітаміни В1, В2 і В3. У свіжому имбире також є вітамін С, але мелений і сушений корінь втрачає цей корисний елемент. Кореневища імбиру багаті крохмалем і ефірним маслом. Своїми цілющими властивостями імбир в основному зобов'язаний надзвичайно високому рівню фітохімічних речовин і антиоксидантів.
Імбир можна приймати у вигляді настоянок, таблеток, трав'яних чаїв, сушеним і свіжим. За оцінками фахівців, для лікувального ефекту потрібно щодня споживати близько 2-5 грамів сухого або 500 мг свіжого імбиру.

Імбир в боротьбі із захворюваннями шлунково-кишкового тракту

Імбир тисячоліттями використовували для лікування захворювань, пов'язаних з травленням. Є припущення, що стимулюючи підшлункову залозу, він збільшує вироблення ферментів, що сприяють травленню. Антибактеріальні властивості імбиру ефективні проти патологічних змін кишкової мікрофлори. Імбир - ідеальний засіб для боротьби з нудотою, викликаної різними причинами, такими як заколисування, вагітність і післяопераційна блювота. Імбир можна отримати без рецепта, на відміну від усіх інших засобів, що знімають нудоту після хіміотерапії. Сік імбиру запобігає виразку шлунка, нейтралізує надлишок шлункової кислоти, бореться з діареєю.

Корисні властивості імбиру для серцево-судинних захворювань

Імбир сприяє поліпшенню циркуляції крові, що робить його корисним для лікування і запобігання захворювань серцево-судинної системи.
Приємним бонусом від поліпшення циркуляції крові є гарний колір обличчя.
Імбир бореться з серцевими нападами, стенокардією і тромбозом. Корінь імбиру при щоденному застосуванні запобігає порушення кровообігу в кінцівках, борючись з атеросклерозом. Цей лікувальний ефект рослини також використовують, щоб швидко відновити кровопостачання в обморожених частинах тіла.

Інші корисні властивості імбирного кореня

Імбир бореться не тільки з звичайним нежитем, але й з різними синусити та ларингіти, знімає біль у горлі та ефективний як протівоотхарківающее засіб. Імбир вважається ефективним знеболюючим при зубному болю, болях, спричинених артритом і остеоартритом. Корінь імбиру з давнини відомий як афродизіак. Рослина має загальнозміцнюючу і тонізуючу дію, крім того, його часто рекомендують худне як засіб, що сприяє метаболізму. Змішаний з іншими рослинами імбир здатний відновлювати нервову рівновагу (женьшень), лікувати грип та ангіну (часник), сприяти концентрації уваги (родіола рожева). Страви з імбиром - це завжди не тільки смачно, але й корисно.