Пластикові стінові панелі: плюси і мінуси.

Існує безліч матеріалів для внутрішнього оздоблення стін, на будь-який смак. Їх обклеюють шпалерами, обшивають панелями з різних матеріалів, оббивають шкірою, тканиною, покривають декоративною штукатуркою. Кожен з таких видів обробки має і переваги, і недоліки. Не є винятком і пластикові панелі. Хтось охоче використовує їх для обробки, хтось не хоче навіть чути про це. Які ж плюси і мінуси пластикових стінових панелей?

Переваги і недоліки стінових панелей

Плюсів у даного виду стінового покриття чимало. Насамперед, пластикові панелі дуже вологостійкі, тому їх можна мити, а також використовувати в місцевості з підвищеним вологим кліматом, наприклад, у Приморському краї. Завдяки тому, що їх поверхня практично ідеально гладка, там немає тріщин і пор, які є ідеальним «укриттям» для цвілі, грибків, бактерій. Панелі, виготовлені на основі полівінілхлориду (ПВХ), дуже довговічні. При акуратному поводженні з ними такі панелі прослужать довгі роки, не втрачаючи свого товарного вигляду, тобто не деформуючись і не вицвітаючи.
Правда, з точки зору екологів, така довговічність є дуже серйозним недоліком, але для споживача це безперечний плюс.
Вони не коробляться, що не розсихаються, не схильні до гниття та іншим негативним факторам. Крім того, ПВХ-панелі не бояться різких перепадів температур і вологості, що важливо в умовах нашого клімату. А монтаж такого стінового покриття простий, не вимагає багато часу і сіл.Обшіть стіни пластиковими панелями без праці зуміє практично будь-яка людина, що має досвід роботи з інструментами. Тобто можна заощадити істотну суму на оплату праці фахівців цього профілю.
Однак якщо ви проживаєте в місцевості, де вологість задоволена висока, перед тим як обшити стіни, обробіть їх протигрибковим засобом.
Обшити панелями ПВХ можна не тільки стіни, але і стелю, в результаті чого він буде гарним, рівним і не потребують ремонту. Важливо й те, що обшивка стін і стелі пластиковими панелями не призводить до утворення великих кількостей сміття, як при використанні багатьох інших видів оздоблювальних матеріалів. Нарешті, ПВХ-панелі коштують недорого, завдяки дешевизні вихідної сировини і простоті виробництва, і при цьому володіють винятковою різноманітністю забарвлень і малюнків. За помірну ціну, доступну практично кожного клієнта, можна підібрати саме ті панелі, які найбільшою мірою відповідають смакам і побажанням замовника, а також найбільш гармонійно поєднуються з меблями та іншими предметами домашнього інтер'єру, наприклад, у продажу можна знайти панелі блакитного, золотистого кольору. Побоювання деяких людей, що панелі з ПВХ виділяють шкідливі речовини, як правило, безпідставні. Сам факт того, що даний вид обшивки широко використовується не тільки в адміністративних і громадських будівлях, але в освітніх установах і навіть у закладах охорони здоров'я, вельми красномовний. Головне - постарайтеся придбати пластикові панелі, вироблені надійною, перевіреною компанією. Це послужить гарантією того, що даний оздоблювальний матеріал виготовлений з якісної сировини, при суворому дотриманні технологічного регламенту, і відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.Какови ж недоліки пластикових стінових панелей? Їх теж чимало. По-перше, хоча сам по собі полівінілхлорид практично безпечний, у випадку пожежі він виділяє отруйні газоподібні речовини, якими легко можна отруїтися. По-друге, стінові пластикові панелі досить тендітні, і при випадковому ударі, навіть несильному, на їх поверхні утворюється вм'ятина або навіть діра. По-третє, при всій різноманітності забарвлення і малюнків стінові пластикові панелі надають приміщенню надто офіційний вид. Звичайно, про смаки не сперечаються, але більшості людей навряд чи захочеться, щоб їх житло виглядало, наприклад, як службовий офіс.Такім чином, перед тим як обшивати стіни свого житла пластиковими панелями, необхідно все добре обдумати і врахувати як плюси, так і мінуси даного типу обробки.

Стінові пластикові панелі для ванних кімнат

Пластикові панелі - один з найкращих варіантів обшивки стін ванної кімнати. Перш за все, завдяки стійкості до вологи і відсутності умов для розвитку цвілі, грибків. Такими панелями можна швидко і легко обшити ванну кімнату, при цьому не потрібно попереднього вирівнювання стін, видалення з них старої фарби і т.д. Треба лише прикріпити до стін дерев'яні опорні рейки, до яких згодом клеяться пластикові панелі.Прі розмітці панелей перед монтажем не використовуйте гострих предметів, так як сліди від них не зітруться. Найкраще ставте мітки м'якими олівцями або маркерамі.За панелями у ванній кімнаті дуже легко доглядати. Треба лише обережно протерти їх вологою ганчіркою, і вони візьмуть первісний вигляд. Нарешті, завдяки низькій вартості ПВХ-панелей, оздоблення стін ванної кімнати пластиком обійдеться в набагато меншу суму, ніж обробка кахельною плиткою. У продажу ви можете знайти широкий асортимент стінових панелей для ванної кімнати, малюнок який дуже схожий з плиткою.