Як вибрати йорка.

Чарівні йоркширські тер'єри - відмінні собаки-компаньйони. Вони відрізняються веселим, врівноваженим характером, міцним здоров'ям і чарівною зовнішністю. Щоб ваш вихованець виріс саме таким, правильно виберіть цуценя - багато якостей дорослого собаки закладаються ще в ранньому дитинстві.
Інструкція
1
Плануючи придбати цуценя, зверніться в кінологічну організацію, що займається розведенням йоркширських тер'єрів. Вам порадять підходящих заводчиків, готових надати цуценят на продаж. Це особливо важливо, якщо ви плануєте виставляти майбутню собаку або використовувати її для племінного розведення. Вирішивши купити цуценя по оголошенню, будьте особливо уважні. Якщо вам пропонують «міні-йорков", не спокушайтеся - такої породи не існує, а цуценята звичайних йорков, що виглядають дуже маленькими, можуть виявитися нездоровими.
2
Оцініть батьків цуценят. Заводчик повинен надати вам родовід собак і по можливості фотографії їхніх предків. Врахуйте, що в розплідниках вирощуються тварини з певними породними ознаками. Наприклад, одні заводчики воліють собак з довгою і гладкою шерстю, інші виводять більш короткошерстих і пухнастих цуценят.
3
Заздалегідь вирішите, який щеня вам потрібен. Для розведення вибирайте більш великих собак - в майбутньому вони дадуть міцне і життєздатне потомство. Для виставок дуже важливий окрас, розмір і форма вух, а також їх правильна постановка. Не купуйте цуценят з вираженими дефектами - занадто жорсткою шерстю, опущеними м'якими вухами і білими плямами на шкірці.
4
Якщо ви хочете придбати вихованця для душі, орієнтуйтеся на власний смак. Попередьте заводчика - він допоможе підібрати вам відповідного цуценя. Врахуйте, що тварини пет-класу коштують значно дешевше.
5
Вибираючи цуценя, оцініть його зовнішній вигляд. Здорова тварина відрізняється активністю, воно цікаво, привітно і налаштоване на спілкування. Очі здорового звірка блищать, шерсть лисніє, від нього виходить приємний, слабкий щеняче запах. На шкірці не повинно бути лисин або лупи. Підніміть хвостик і перевірте, чи немає під ним слідів проносу. Загляньте у вуха цуценя - в них не повинно бути темних кірочок або виділень.
6
Правильно оцініть характер цуценя. Якщо вас цікавить живий і бадьорий пес, вибирайте самого активного з посліду. Якщо ж ви хочете обзавестися ласкавим і слухняним вихованцем, віддайте перевагу більш спокійного - він буде легше піддаватися дресируванню, не проявляючи яскравих лідерських якостей.
Як і всіх цуценят, малюків-йорков віддають на руки майбутнім господарям у двох-тримісячному віці. Купуйте собаку у перевіреного господаря і при покупці зверніть увагу, як утримуються цуценята і їх матір. Якщо вид цуценят і чистота їх змісту вас влаштовує, то можна переходити до вибору того, який скоро стане вашим улюбленцем.
Інструкція
1
Стримуйте свої емоції і не впадайте в розслаблений стан, коли побачите чарівних веселих і потішних іграшкових малюків-йорков. Поцікавтеся у господаря документами цуценят, ветеринарним паспортом і Щенячья карткою, де повинні стояти відмітки про щеплення. Перевірте наявність клейма і те, щоб номер збігався із зазначеним у картці. Ознайомтеся з родоводом батьків.
2
Огляньте цуценят. Здоровий цуценя має бути активний, але без агресії, мати міцну статуру, незважаючи на свої розміри. Шерсть його повинна бути чистою і блискучою, чорною із золотими мітками, характерною для породи. На ній не повинно бути лупи, ознак сухості, її надмірна кількість можна допустити, якщо вона відрізняється особливою шовковистістю. Якщо шерсть хвиляста або кучерява, то майте на увазі, що такою вона залишиться і з віком.
3
Огляньте лапи цуценя , пясть повинна бути зібраною в грудку, кінцівки - прямі, округлі. Подивіться, як він рухається, в два місяці його руху вже повинні бути скоординовані, він не повинен кульгати, рухатися пов'язано, це може бути ознакою вродженої вади суглобів.
4
Візьміть його на руки і ретельно огляньте від кінчиків вух до хвоста. Вушка в два місяці у йорков ще можуть не стояти, але якщо батьки породисті, то особливого занепокоєння немає. Вуха повинні бути чистими зсередини і зовні, без кірочок, лисих ділянок і запаху, покриті м'якою, чистою і блискучою шерсткою.
5
Акуратно перевірте джерельце, до трьох місяців він вже повинен бути закритий. Огляньте оченята, в їх куточках і навколо не повинно бути патьоків, гнійних виділень. Їх не повинно бути і з носа.
6
Відкрийте пащу цуценя , його ясна повинні мати соковитий рожевий колір, на верхній і нижній щелепі - по шість різців і парі іклів, прикус - ножицеподібний, але допускається і клещеобразний, без перекусів.
7
Переверніть його вгору животом, навколо пупка не повинно бути виступаючих тканин. Живіт не повинен бути роздутий, що може свідчити про порушення травлення. Огляньте його геніталії, вони повинні бути чистими, без склеєних волосків. У кобеля промацайте насінники, хоча у маленьких порід їх опущення в мошонку може відбуватися трохи пізніше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Nw_FKNvFesQ