Як діяти при аварії.

Під час ДТП кожен учасник аварії повинен правильно оцінити ситуацію. Після зіткнення водії обов'язково повинні зупинитися, включити аварійні сигнали фар і поставити знак аварійної зупинки. Пам'ятайте, що заборонено змінювати положення автомобілів і виїжджати з місця події.
Інструкція
1
При наявності постраждалих в першу чергу викличте швидку допомогу і надайте медичну допомогу. Викличте ГИБДД і зателефонуйте в свою страхову компанію, повідомивши свої дані і місце аварії. Без документального оформлення жодна компанія не буде виплачувати страхове відшкодування, а тому потрібно обов'язково зафіксувати подію.
2
Водії, що потрапили в аварію, заповнюють бланк-повідомлення із зазначенням даних очевидців. Всі розбіжності учасників ДТП, що відносяться до обставин події, також вказуються в даному документі. Якщо інспектор не вдається встановити винність одного з водіїв, вдаються до допомоги показань свідків, які можуть вирішити результат в ту чи іншу сторону.
3
Зробіть фотографії аварії, що допоможе уникнути приховування доказів. Не підписуйте ніяких зобов'язань і не намагайтеся договорити неофіційним шляхом. Всі протоколи підписуються тільки ручкою. Перед постановкою розпису переконайтеся, що всі схеми, протоколи і документи складені правильно.
4
Якщо ви не згодні з матеріалами протоколу, ви можете відмовитися їх підписувати. Власноруч внесіть всі важливі уточнення і лише після цього ставте підпис.
5
Що потрапив в аварію водій може покинути місце ДТП тільки в тому випадку, якщо є постраждалі, і вони потребують невідкладної медичної допомоги, а відправка до лікарні на попутному транспорті є неможливою. Після доставки потерпілого водій зобов'язаний повернутися на місце аварії.
Зверніть увагу
Якщо всі учасники аварії згодні з оцінкою сталася ситуації, а постраждалих немає, можна скласти схему пригоди до приїзду співробітників ДПС. На ній має бути відображено місце ДТП, кількість смуг і ширина проїжджої частини, наявність розмітки дороги, відстань до будівлі або узбіччя, а також положення автомобілів до і після аварії. Після складання схеми потрібно відправитися на найближчий пост ДАІ.
Корисна порада
Щоб оформити заяву про страхові виплати, кожному учаснику ДТП відводиться 15 днів.