Види гаражних воріт.

Кожному власнику автомобіля, бажаючому купити готовий гараж або замовити його будівництво, доведеться вирішувати питання: якими воротами буде оснащена ця споруда. Адже кожен вид воріт має свої плюси і мінуси, і їх вибір залежить від багатьох обставин - надійності, зручності, відповідності кліматичним умовам місцевості. Важливу роль грає також фінансовий фактор, адже деякі гаражні ворота вельми дорогі.

Основні типи гаражних воріт, їх достоїнства і недоліки

Ви вирішили встановити відкатні ворота? Насамперед зважте всі «за» і «проти». Як зрозуміло з самої назви, стулка цих воріт відкочується в бік за допомогою роликів і направляючих. Ворота можуть бути встановлені як із зовнішнього боку гаража, так і з внутрішньої. Всі їхні металеві частини покриті шаром цинку, щоб уникнути коррозіі.К достоїнств відкатних воріт відносять простоту конструкції, міцність і надійність, а також те, що вони економлять простір перед гаражем.
Крім того, такі ворота не вимагають розчищення снігу перед в'їздом в гараж, а це безперечний плюс.
Головний недолік відкатних воріт - необхідність широкого фасаду гаража (щоб вміщувалася від'їжджати стулка). Вартість таких воріт невисокая.Распашние ворота також мають свої плюси і мінуси. Мабуть, це найпоширеніший тип воріт, зважаючи на простоту конструкції і дешевизни. У переважній більшості випадків для економії внутрішнього простору гаража їх стулки відкриваються наружу.Как правило, розпашні гаражні ворота роблять двостулковими. Їх стулки можуть бути виготовлені як з металевого каркаса, обшитого сталевим або алюмінієвим листом, так і з сендвіч-панелей з утеплювачем. Для зручності в одній із стулок може бути влаштована хвіртка. Це необхідно для того, щоб кожного разу не відкривати ворота при вході в гараж, якщо немає необхідності викочувати автомобіль. Головний недолік орних воріт - вони вимагають місця для відкривання (а в зимовий період, відповідно, очищення снігу перед в'їздом) .Є також складчасті ворота, які в складеному вигляді нагадують гармошку. Складатися вони можуть і вбік, і вгору. Найбільш часто зустрічаються ворота, що складаються вгору і закрепляющиеся над в'їздом в гараж. Їх секції виготовляються з металевих листів, з'єднаних утеплюючими смугами-прокладками. Як правило, матеріалом для листів служить оцинкована сталь. Хоча їх можна виготовити і з сплавів на основі алюмінія.Вертікально складаються ворота економлять місце перед гаражем, не вимагають розчищення снігу. Якщо ж вони складаються горизонтально, їм потрібно менше простору, ніж орним воротам.Однако така конструкція воріт не забезпечує надійний захист гаража, оскільки вона недостатньо жорстка. Крім того, для вертикально складаються воріт необхідний більш високий, ніж зазвичай, гараж. Конструкція таких воріт складна, при їх несправності вам знадобиться допомога фахівців цього профілю. Секційні гаражні ворота складаються з декількох горизонтальних ділянок - секцій, з'єднаних шарнірними петлями. До крайніх секціях прикріплені ролики, рухомі по напрямних. А напрямні вигнуті таким чином, що при відкриванні ворота укладаються під стелею гаража.Обично кожна секція являє собою сендвіч-панель з оцинкованого сталевого листа, товщиною 40 мм. Всередині знаходиться утеплювач. Така конструкція досить жорстка і надійна, і забезпечує хорошу тепло- і звукоізоляцію.
Стінки сендвіч-панелей можуть також виготовлятися з алюмінієвих сплавів, а в окремих випадках - з дорогих сортів дерева.
До достоїнств секційних воріт відносяться їх універсальність (такі ворота можна використовувати в широких і високих отворах), тепло- і звукоізолюючі властивості, економію місця перед гаражем. Недоліки - порівняно висока вартість і мала стійкість до взлому.Существует ще кілька видів гаражних воріт, наприклад, рулонні (роллерниє), підйомно-поворотні. Вони поширені в набагато меншому ступені.

Чим керуватися при виборі гаражних воріт

При виборі гаражних воріт, перш за все, визначитеся, в якій мірі вони відповідають своєму головному призначенню: захист автомобіля. Крім того, конструкція воріт повинна забезпечувати надійну і безвідмовну роботу, в тому числі в періоди несприятливої погоди. Нарешті, врахуйте і їх ціну. Які придбати ворота - працюючі в ручному або автоматичному режимі? Таким питанням також задаються багато власників автомобілів. Якщо ви дуже цінуєте комфорт, зручність, і готові платити за це додаткові гроші, варто придбати автоматичні ворота. В іншому випадку краще замовте ворота, що відкриваються і закриваються вручну. Уважно розгляньте всі варіанти гаражних воріт, врахуйте їх позитивні і негативні сторони, і зробіть вибір. Не завадить також порадитися з досвідченими автолюбителями або почитати відгуки на спеціалізованих форумах. У будь-якому разі не забувайте, що монтажем воріт повинні займатися фахівці, особливо, якщо мова йде про автоматичні воротах, адже ви можете неправильно встановити і налаштувати ворота.