Металеві грати на вікна: ковані або зварні? .

Металеві грати, призначені для віконних прорізів, в даний час дуже популярні. Їх встановлюють не тільки в цілях безпеки, але і для декорування фасаду будинку. При виборі типу решітки необхідно зважити всі «за» і «проти».
Металеві грати на вікна, особливо на нижніх поверхах - це важлива міра безпеки. Оскільки, саме через вікна в будинку, квартири та офісні приміщення нерідко припадають зловмисники! Однак при цьому не можна допускати, щоб розумна міра обережності робила будівлю схожим на в'язницю, фортеця або який-небудь інший режимний об'єкт. Тому решітка повинна бути не тільки міцною і надійною, але і красивою. Виробники пропонують широкий ряд металевих решіток на вікна. Вони поділяються на два основних типи: ковані та зварні.

Ковані і зварні решітки

Кована решітка дозволить облагородити будь-яке вікно, а разом з ним - весь фасад будівлі. Багатство їх видів воістину невичерпний. За бажанням замовника візерунок такий грати може бути складений з будь-яких елементів, що імітують рослинний чи геометричний орнамент, фігурки тварин, вензелі, зображення казкових істот і т.д. Поширені елементи прикрас - всілякі «трилисники» і «піки». Кована віконна решітка, виконана кваліфікованими майстрами на високому рівні, з плавними вигинами і прекрасними візерунками, є справжнім витвором мистецтва і здатна задовольнити смак навіть самого вимогливого і вимогливого кліента.Красівие ковані решітки, поставлені на вікна заміського будинку, котеджу, можуть надати йому вигляд справжньої середньовічної садиби. І, звичайно, вони будуть надійною перешкодою на шляху любителів чужого добра.Достоінств у кованих решіток дуже багато. Недолік же у них тільки один: досить висока вартість, яка звужує коло потенційних замовників.
Ковані решітки в більшості випадків виготовляються зі сталевих заготовок квадратного перетину з розмірами сторін від 10 до 16 мм, а також круглих сталевих прутків різного діаметру.
Зварні віконні решітки простіші, вони містять набагато менше декоративних елементів. Їх деталі виконані, як правило, у вигляді простих геометричних форм, і зварюються між собою. Головним чином, зварні віконні решітки встановлюються на напівпідвальних або цокольних вікнах, тобто в тих місцях, де немає необхідності в додатковому прикрасі фасаду. Але вони можуть застосовуватися і для установки на вікнах першого поверху, особливо якщо замовник є шанувальником строгого мінімалістського стіля.Сварние віконні решітки виготовляються зі сталевих куточків (елементи каркасних рам), смуг, профільних труб, квадратних заготовок і круглих прутків різних розмірів. Вони також забезпечують надійний захист від проникнення сторонніх ліц.Сварние решітки в багатьох випадках виглядають цілком естетично, а стоять завжди в кілька разів дешевше кованих, тому вони користуються широким попитом.

Конструкції віконних решіток

Віконні решітки, як ковані, так і зварні, бувають стаціонарними, розсувними, орними і знімними. Найбільш поширений вид - стаціонарні грати. Вони встановлюються прямо у віконний отвір. Без гучною і тривалої роботи (різка металу, висмикування з допомогою лебідки чи іншого аналогічного механізму), видалити їх неможливо, тому вони вважаються дуже надійними. Такі решітки дуже популярні, коштують вони недорого, монтуються порівняно швидко і легко.Однако за правилами протипожежної безпеки встановлювати стаціонарні грати на всі вікна можна. Необхідно, щоб хоча б одне вікно було захищено гратами іншої конструкції (навстіж, розсувний, знімною), щоб при пожежі воно змогло зіграти роль евакуаційного вихода.С'емние решітки зовнішнім виглядом дуже схожі на стаціонарні, але не приварюються до наглухо вмонтованим металевих штирів, а « посаджені »на довгі болти.
Їх можна розгвинтити, але це тривалий і трудомісткий процес.
Орні віконні решітки, як легко зрозуміти з самої назви, мають одну або дві стулки, що закриваються на виразний або навісний замок. У разі необхідності - наприклад, при виникненні того ж пожежі, який відрізав шлях до дверей - їх можна швидко відкрити зсередини. Такі решітки коштують дорожче знімних і стаціонарних, проте з точки зору безпеки вони лучше.Наконец, розсувні решітки, вмонтовуються з внутрішньої сторони вікна, навіть при максимальному відкритті перекривають частина віконного отвору, і тому в житлових приміщеннях використовуються дуже редко.В цегельних і бетонних будівлях віконні решітки в переважній більшості випадків кріпляться на опорні (заставні) штирі. Ці штирі являють собою сталеві прутки діаметром 14-16 мм, вбиті в отвори, які свердлять поруч з віконним отвором. До виступаючим після забивання частинам штирів і приварюється рама віконної решітки. Зрозуміло, цю роботу слід доручити кваліфікованим фахівцям, оскільки від того, наскільки правильно і надійно була встановлена віконна решітка, безпосередньо залежить безпека вашого житла.