Керамічна плитка для підлоги: Як вибрати.

Варіантів обробки підлог сьогодні існує величезна кількість. Вони можуть бути і теплими, і холодними, і утепленими. В якості покриття використовуються різні матеріали - від дерева до ламінату. Одним з популярних варіантів, який відмінно підходить для таких зон, як ванна кімната або кухня, є підлогова керамічна плитка. Однак щоб вона довго служила і добре виглядала, необхідно чітко дотримуватися правил її вибору та укладання.
Обов'язково потрібно враховувати той факт, що керамічна плитка для підлоги істотно відрізняється від плитки, яку використовують для облицювання стін. Адже підлоговий варіант повинен бути більш міцним і зносостійким, так як на нього припадає велике навантаження, ніж на настінний кахель. Тому вибирати її необхідно по-особливому ретельно.

Основні параметри, на які потрібно звертати увагу

Основні вимоги, які пред'являються до підлоги в складних місцях типу кухні, ванної або туалету - це міцність, вологостійкість, пожежостійкість, довговічність і , звичайно ж, простота прибирання. Також бажано, щоб покриття володіло противоскользящими якостями і відрізнялося непоганим дізайном.Прі виборі плитки для підлоги зверніть увагу на її особливості, які помітно відрізняють це покриття від схожих настінних варіантів. Отже, плитка для підлоги відрізняється: - завтовшки (вона помітно більше і товщі настінної, в результаті чого є більш міцною); - класом зносостійкості (він апріорі вище, ніж у інших варіантів покриттів, так як призначений для служби в приміщенні з інтенсивним навантаженням); - здатністю витримувати механічні навантаження; - противоскользящей поверхнею; - стійкістю до хімічних речовин (адже настінну плитку миють рідше напільного) .На сьогоднішній день існує декілька класів зносостійкості плитки для підлоги. 1 і 2 - це ті, що переважно використовуються в приміщеннях з невеликою завантаженістю (наприклад, ванній та туалеті). 3 клас зазвичай використовується для приміщень із середнім рівнем експлуатації (зазвичай таку плитку застосовують в будь-якому житловому приміщенні, в т.ч. і на кухні). 4 - той, що використовується для обробки приміщень з великою прохідністю люде, наприклад, в передпокої. Максимально зносостійкий 5 клас зазвичай застосовується в місцях масового скупчення народу - ресторанах, магазинах, офісах і т.д.
Уважно вивчайте етикетку на предмет звірки класу зносостійкості з вашими потребами. Адже якщо ви придбаєте слабенький матеріал, він швидко трісне. Та й переплачувати за максимум теж не варто.
При придбанні плитки для підлоги обов'язково переконайтеся, що вона саме для підлоги. На ній в якості розпізнавального елемента намальована ступня. Підвищений клас зносостійкості зображується у вигляді заштрихованої ступні. Сніжинка, яка зображена на плитці або упаковці, говорить про те, що плитка морозостійка, але при цьому має низьке поглинання вологи.

Рекомендації професіоналів за вибором плитки

Вибір плитки залежить від того, для якого приміщення ви збираєтеся її використовувати . Так, наприклад, якщо для кухні, то вона повинна обов'язково витримувати часте вплив вологи, а також обробку миючими засобами, при цьому залишаючись міцною і привабливою зовні. Крім того, її відмінною рисою повинна бути основа, яка не дозволяє волозі і жиру вбиратися в поверхню і залишатися там у вигляді темних і негарних плям.
Цей параметр необхідно перевіряти дуже чітко. Адже якщо плитка буде вбирати в себе весь бруд, покриття доведеться міняти вже через пару місяців.
Той кахель, що використовують для ванної кімнати, повинен мати гладку (Не пористу!) поверхню, яка при цьому добре вбирає вологу. Найоптимальнішим варіантом у цьому випадку стане керамограніт. Але підійде і глазурована плитка, яка, якщо укласти її правильно, повинна витримувати часте намокання, яка не позначиться на її якості протягом багатьох років. Основний параметр, на який потрібно орієнтуватися при виборі плитки для підлоги - це безпека. Адже слизьке кахельне покриття може стати джерелом частих побутових травм, часто серйозних. Тому фахівці рекомендують вибирати плитку з матовою поверхнею, а для приміщень з підвищеною вологістю - ще й рельєфною. Для коридору ж рельєфну вибирати ні в якому разі не можна, інакше ви ризикуєте приректи себе на нескінченну прибирання підлоги, яка не буде ефективною. Бруд заб'ється в жолобки на плитці, і дістати її звідти буде досить проблематично. Для коридору дуже важлива стираність плитки. Адже тут вплив на кераміку надають різне сміття, пісок і частинки бруду і пилу, які потрапляють в будинок на підошвах взуття. Але в будь-якому випадку плитка для таких активних зон будинку буде на порядок краще, ніж дерев'яне покриття.

Дизайн плитки для підлоги

Плитка на підлогу може бути різного дизайну - від класичного до модерну. Класику простіше покласти, так як вона укладається на порядок легше і комбінується правильніше. При цьому вибирати дизайн плитки потрібно, виходячи із загального дизайну квартири. Адже якщо вся кухня являє собою класичний варіант, а підлога ви вистелити арт-хаусної плиткою, буде цілковитий дісбаланс.Цена плитки часто залежить і від її дизайну. Тому постарайтеся зважити всі за і проти за придбання того чи іншого варіанта.