Види вхідних дверей.

На сьогоднішній день у продажу існує великий асортимент різних видів вхідних дверей. Як не заблукати в такому різноманітті і зробити правильний вибір? Універсальної відповіді тут не існує. У кожному конкретному випадку вибір визначається вимогами, уподобаннями і можливостями споживача. Проте, щоб придбати якісний виріб, потрібно володіти хоча б мінімальними знаннями про особливості та характеристиках вхідних дверей.

Класифікація вхідних дверей

Вхідні двері можна класифікувати за такими показниками і ознаками: - використовуваний при виготовленні дверей матеріал; - призначення двері; - спосіб відкривання.

Види вхідних дверей в залежності від матеріалу

Залежно від матеріалів, які використовуються у виготовленні, вхідні двері можна розділити на кілька груп: - сталеві двері; - дерев'яні; - алюмінієві; - пластикові; - стеклянние.В даний час найбільш поширеними є сталеві двері. Основний матеріал полотнища може бути цілком схований оздоблювальними матеріалами, в результаті чого конструкція може мати вигляд пластикової чи дерев'яної. Це дозволяє вписати виріб практично в будь-який інтер'єр. Найчастіше оздоблення вхідних сталевих дверей проводиться пластиковими панелями або обробкою порошковими фарбами. Порошкове покриття володіє довговічністю і практичністю, воно стійко до механічних впливів і стирання. Також воно відповідає основним вимогам безпеки, які пред'являються до вхідних дверей. Відсоток його пошкодження і стирання в процесі експлуатації складає 2% за 10 років. Такий результат забезпечує особлива екструзионная технологія нанесення порошкового покриття. У обробки дверей пластиковими панелями теж є свої достоїнства. Головне з них - можливість замінювати декоративне покриття в процесі експлуатації виробу.
Також можлива обробка двері іншими матеріалами: кожвинил, вагонка, ламінат, МДФ (мікродревесная фібра) та ін.
Дерев'яні вхідні двері сьогодні застосовуються дуже рідко. Основна причина низької популярності цього виду - недостатня безпека. Установка дерев'яних дверей доцільна лише в тих випадках, коли вони забезпечуються додатковими заходами безпеки. Вхідні двері з масиву дуба нерідко використовують власники заміських котеджів, елітних будинків, різних установ, де забезпечується високий рівень охорони. Зрозуміло, установка цього виду двері за ціною обходиться значно дорожче монтажу сталевої конструкціі.В тому випадку, якщо встановлюється розсувна вхідні двері, переважно використання алюмінієвої конструкції. Найчастіше алюмінієві двері використовуються в складських будівлях, гаражних приміщеннях, а також в'їздах на охоронювані території. В приватному секторі такий вид вхідних дверей застосовується рідко, як і пластикові двері. Зазвичай пластик використовується для внутрішньої обробки дверей. В якості вхідних дверей пластикові конструкції можна використовувати на закритих охоронюваних територіях. Вхідні скляні двері зі скла застосовуються в приватних будинках забезпечених замовників, сучасних бізнес-центрах, а також офісах престижних компаній. Скла, які використовуються для цих цілей, можуть бути різними: матовими, прозорими, з рельєфним візерунком і т.д.

Призначення вхідних дверей

За своїм призначенням вхідні двері розділяються на: - броньовані двері; - зламостійкі; - вибухостійкі; - пулестойкие; - протипожежні; - шумопоглинаючі; - герметичні вхідні двері.Пулестойкіе двері призначені для захисту людей і для створення надійного бар'єру при спробі збройного проникнення в приміщення. Цей вид виробів застосовується для установки в приміщеннях службового, а також житлового типу. В основному, куленепробивні двері встановлюють в сейфових кімнатах, відділеннях банків, пунктах обміни валют, охоронних постів і на контрольно-пропускних пунктах.Бронірованние вхідні двері використовуються для обмеження несанкціонованого доступу в житлові, громадські, промислові та допоміжні типи приміщень та будівель. Протипожежний вид вхідних дверей перешкоджає поширенню вогню. Цей вид застосовується для установки в приміщеннях з досить великою кількістю електроприладів, в лабораторіях, об'єктах хімічної промисловості та в складських помещениях.Шумопоглощающий вид вхідних дверей зустрічається досить рідко. Він застосовується в лабораторіях, елітних житлових спорудах, студіях звукозапису. Герметичні вхідні двері використовується для харчоблоків, лабораторій, фармацевтичних приміщень, операційних кімнат. Герметизація і клапани таких виробів повинні забезпечувати вогне- та газостойкости, також вони повинні витримувати навантаження конструкції.

Види вхідних дверей за способом відкриття

За способом відкриття вхідні двері розділяються на: - ліві; - праві; - орні; - зовнішні; - внутрішні; - розсувні.
Розсувні механізми відкриття вхідних дверей використовуються рідко через складність проектування та установки.
Вхідні двері можуть відкриватися всередину приміщення або назовні, на вулицю. Залежно від ваших уподобань і потрребностей ви можете вибрати будь-який з цих варіантів відкриття дверей. Однак слід враховувати, що при відкритті вхідних дверей назовні відбувається набагато менше витоку тепла. Ступінь надійності і безпеки від злому також нижче при зовнішньому відкритті двері.Другім ознакою, яким визначається вид вхідних дверей, є сторонность її відкриття. Існують двері, які відкриваються зліва направо, є й такі вироби, які відкриваються навпаки. Показник боку відкривання має дуже важливе значення при недостатній кількості корисного простору (сходові площадки багатоквартирних будинків, вузькі коридори, входи в підземні приміщення).