Вибираємо сонячні батареї.

Існує безліч видів сонячних батарей, що розрізняються по потужності і вартості, тому людині, що вирішила придбати її, часом нелегко визначитися і вибрати найбільш підходящу.

Сонячні батареї для різних видів техніки

Для того щоб не помилитися у виборі сонячної батареї, необхідно чітко знати: які необхідні характеристики сонячної батареї, до яких приладам ви плануєте підключати її. Адже одна справа - зарядити мобільний телефон і зовсім інша - забезпечити роботу повнорозмірної побутової технікі.Солнечная батарея - досить дорогий пристрій, тому навряд чи варто купувати модель, набагато потужнішу, ніж потрібно. Це буде марною тратою грошей. Наприклад, якщо вам потрібно заряджати мобільні телефони, смартфони, електронні книги, плеєри та аналогічні малопотужні види побутової техніки, вас цілком влаштує модель з невисоким вихідним напругою (порядку 9 вольт). Різновидів таких моделей - безліч. Як правило, вони мають в комплекті вбудований акумулятор для підзарядки будь-якої техніки у вечірній час або похмуру погоду. По виду вони можуть нагадувати звичайний стільниковий телефон. Також передбачено більш практичний варіант сонячних батарей, наприклад, у вигляді декоративних елементів, що прикрашають сумку.
Така сумка дуже зручна для використання в ясну погоду.
Для підзарядки ноутбуків потрібні вже більш потужні батареї. Більшість сучасних ноутбуків споживають напруга живлення від 12 до 19 Вольт. Тому якщо ви хочете придбати сонячну батарею, придатну для зарядки такого виду техніки, зверніть увагу на її характеристики. Вихідна напруга батареї повинно бути не менше напруги живлення ноутбука. Перевірте також, чи можна регулювати напругу батареї в сторону його зменшення (щоб вона була придатна для зарядки стільникових телефонів та іншої дрібної мобільної техніки) .Найбільш потужні моделі сонячних батарей призначені для живлення повнорозмірної побутової техніки, що вимагає напруги 220 Вольт. Відповідно, вони й коштують дорожче інших типів батарей. Такі пристрої використовуються, головним чином, за межами квартири, або будинку, наприклад, під час туристичних походів, поїздок, роботи на дачній ділянці, де не проведено електрику і т.д.

Рекомендації щодо вибору сонячної батареї

Важлива не тільки величина вихідної напруги сонячної батареї. Перш за все, виберіть пристрій, що має найбільш оптимальну вагу і розміри. Зверніть увагу на те, забезпечена чи батарея вбудованим акумулятором і яка його ємність. Адже якщо він відсутній, ви зможете використовувати батарею тільки в світлий час доби, і в сонячну погоду. Постарайтеся також вибрати батарею, забезпечену індикатором рівня зарядки акумулятора. В деяких моделях сонячних батарей передбачена можливість зарядки акумулятора не тільки за допомогою сонячного світла, а й від звичайної побутової мережі, і навіть від електричної системи автомобіля. Якщо ви хочете мати можливість зарядки акумулятора в будь-яких умовах, виберіть модель, забезпечену не тільки мережевим адаптером, але і штекером, за допомогою якого можна підключити акумулятор до гнізда автомобільного прікурівателя.Что стосується зовнішнього вигляду сонячних батарей, то, як вже було згадано, існує безліч їх різновидів. Є навіть сонячні батареї у вигляді гнучких плівок, які при перевезенні можна згорнути в трубку. Є й досить солідні за розміром стаціонарні моделі, які розміщуються або на дачних ділянках, або на дахах приватних будинків. Оскільки вони найдорожчі, до їх вибору необхідно підійти особливо ответственно.На російському ринку представлені сонячні батареї найрізноманітніших виробників, в тому числі російські і китайські. Оскільки китайські батареї мають найнижчу ціну, багато споживачів зупиняють свій вибір саме на них. Однак невисока вартість в більшості випадків заснована на тому, що в китайських сонячних батареях використовується тонкоплівковий кремній. А такі батареї мають ряд істотних недоліків. Перш за все вони самі малоефективні, порівняно з монокристаллическими або полікристалічний. Крім того, такі батареї можуть швидко вийти з ладу.
На більшість батарей, виготовлених з тонкошарового кремнію, погано впливають значні перепади температур, особливо зимові холоди, а адже в Росії суворі зими - звичайне явище.
Тому якщо ви вибираєте стаціонарну батарею, з розрахунком на те, що вона прослужить довгі роки і окупить себе, вам бажано придбати продукцію відомих брендів, де використані або монокристалічні або полікристалічні кремнієві пластини. Вони коштують істотно дорожче тонкоплівкових кремнієвих батарей, але набагато ефективніше і надійніше. Це якраз той випадок, коли первісна економія може згодом обернутися чималими збитками. Звичайно, перед покупкою постарайтеся зібрати якомога більше інформації про виробників.