Як виступати перед аудиторією. Як виступати перед публікою.

Навичка публічних виступів може знадобитися вам як по роботі, так і в суспільному житті. Однак страх перед аудиторією і невміння правильно подати інформацію часом заважають грамотно донести думки.
Інструкція
1
Підготуйтеся до виступу. Добре вивчіть свій текст, складіть план розповіді, приготуйте додаткові наочні матеріали, які вам знадобляться для демонстрації. Якщо використовуєте обладнання, наприклад проектор, протестуйте його.
2
Перегляньте додаткову інформацію з теми свого виступу. Можливо, вона знадобиться вам, коли слухачі почнуть ставити запитання. Постарайтеся заздалегідь передбачити, про що можуть вас запитати люди, і підготувати варіанти відповідей.
3
Заспокойтеся. Хвилювання може завадити виступити навіть самому підготовленому оповідачеві. Використовуйте прийоми візуалізації. Наприклад, уявіть себе мудрим експертом, який просвіщає інших людей. Також ви можете зайнятися аутотренінгом, подумки повторюючи собі про власну компетентності, професіоналізмі та успішності.
4
заволодівши увагою аудиторії. Почніть свій виступ з актуалізації питань, які збираєтеся висвітлювати. Покажіть, що тема вашої доповіді дійсно важлива, і люди будуть вас слухати.
5
Тримайте зоровий контакт з аудиторією. Не дивіться в підлогу або в сторону. Переміщайте погляд від одного слухача до іншого. Намагайтеся тримати в полі зору всю аудиторію і розподіляти свою увагу рівномірно. Тоді кожна людина відчує, що ви звертаєтеся саме до нього.
6
Почувайтеся вільно. Не стійте по стійці «струнко». Рухайтеся по аудиторії, підійдіть ближче до слухачів, використовуйте жести.
7
Внесіть трохи неформальних елементів в свій виступ. Можете трохи пожартувати або поговорити зі слухачами на початку зустрічі про погоду, запитати, чи зручно їм. Це налаштує людей благодушно і підтримає їх інтерес.
8
Робіть паузи. Розбивайте великий блок інформації на декілька параграфів. Для людей буде утомливо відразу вислухати величезну лекцію. Якщо це дозволяє формат вашого виступу, чергуйте лекції з якимись іншими частинами презентації, наприклад, з переглядом відеороликів або відповідями на питання публіки. Не забудьте зробити один або кілька перерв, щоб слухачі могли порухатися або випити кави.
9
Задавайте питання. Це створить ефект залученості аудиторії. Якщо формат вашого виступи не передбачає активного спілкування з публікою, задавайте риторичні запитання. Справа в тому, що сама питальна інтонація активізує увагу людей. Так, використовуйте цей прийом, щоб утримати інтерес тих, перед ким ви виступаєте.