Як б'є пішак.

Нехай пішаки і найслабші фігури на дошці, але саме вони - душа шахів. Атака організованою пішакових ланцюга може стати вирішальною подією в партії, а в ендшпілі пішаки завжди виходять на перший план. Тільки для пішаки існує цілих п'ять правил пересування, інші фігури обходяться одним або двома.
Вам знадобиться
  • шахівниця, набір шахових фігур
Інструкція
1
На початку партії у кожного гравця по вісім пішаків, які займають початкову позицію - стоять в ряд на наступній після фігур горизонталі, тобто білі пішаки на другий, а чорні - на седьмой.Ходіт пішак тільки по вертикалі і тільки вперед , зазвичай на одну клітку, але з первісної позиції за бажанням гравця вона може зробити хід одразу на дві клітини. Інші фігури пішак перестрибувати не може, а значить, хід на дві клітини з початкової позиції може зробити тільки в тому випадку, якщо обидві ці клітини свободни.Белая пішак ніколи не зможе потрапити на першу горизонталь, а чорна - на восьму.
2
Б'є пішак вліво або вправо по діагоналі на одну клітину вперед. При цьому фігура противника знімається з дошки, а пішак займає її место.В середовищі любителів шахів часто сперечаються про правило взяття пішака на проході, деякі вважають, що це правило мало не дворове і в офіційних шахах не використовується. Насправді це правило регламентовано міжнародними шаховими правилами і застосовується в професійних шахах. Взяття пішаки на проході полягає в можливості побити пішака супротивника своєї пішаком, якщо та здійснює хід на дві клітини з первісної позиції і проходить через поле, що знаходиться під боєм вашої пішаки. Це правило можна використовувати тільки відразу ж після ходу противника.
3
Пішак - це єдина фігура, яка може перетворитися на іншу, для цього їй необхідно досягти останньої горизонталі, восьмий для білих пішаків і першою - для чорних. Якщо пішак героїчно добирається до місця призначення, вона в той же хід може перетворитися на будь-яку фігуру за бажанням гравця, їй не можна стати тільки королем. При перетворенні пішак прибирається з дошки, а на її місце ставиться нова фігура.Пренебрегать, здавалося б, слабкими пішаками ні в якому разі не можна, саме вони створюють основу позиції на дошці, і слабкість чи сила вашої позиції визначається як раз якістю побудованої пішакових ланцюга.