Як швидко зростаються кістки ?

Кожен перелом унікальний, як унікальний кожен людський організм, тому терміни відновлення цілісності кістки можуть варіюватися в дуже широких межах. Деякі кістки можуть зростатися більше півроку, інші - лише кілька тижнів. На швидкість відновлення безпосередньо впливають вік пацієнта і тяжкість перелому.
Інструкція
1
До сих пір вчені не можуть дати чіткої відповіді на запитання, чому зростаються кістки. Не доведено, що будь-які лікарські препарати можуть прискорити цей процес. Кваліфіковані доктора знають, що цілісність кісток відновлює сам організм, а справа лікаря полягає в тому, щоб забезпечити зламаним кісткам спокій і правильне положення, щоб уникнути ризиків неповного або неправильно зрощення. Лікар також повинен вчасно зупинити можливі гнійні процеси та пошкодження м'яких тканин. При цьому ніякої чудесної пігулки, яка швидше відновить кістка, попросту немає.
2
Медицина дослідним шляхом встановила наступні факти про швидкість зрощення костей.Колічество переломів: один зростається швидше, ніж кілька, а якщо переломи множинні, то деякі взагалі можуть не зростися. На швидкість зрощення значно впливає вік. Такі кістки як плечова, променева, ключиця і інші зростаються дуже швидко, незалежно від віку, але наприклад п'яткова або большеберцовая кістка, можуть не зростити навіть у дітей. Щільні кістки зростаються повільніше, ніж губчастий. Чим більше навколо зламаної кістки м'язів, тим швидше вона зростеться. У здорової, повного сил людини кістку зростеться швидше, ніж у слабкої і виснаженого. Кістки, що входять до складу суглоба, зростаються повільно. Активна розробка кінцівки за допомогою лікувальної фізкультури і взагалі хороша активність хворого вкрай позитивно впливають на швидкість відновлення. Погано чи неправильно закріплені уламки, котрі піддаються зайвим рухам, будуть зростатися набагато повільніше.
3
В відновлення кістки можна виділити чотири стадії. Відразу ж після перелому на кінцях уламків утворюються згустки крові, з яких згодом будуть утворюватися волокна нової кісткової тканини. Згусток заповнюється спеціальними клітинами - остеокластами, вирівнюючими краю кістки, і остеобластами, заполняющими проміжок між уламками. Через кілька днів утворюється гранулярний міст між уламками, який протягом третьої стадії ущільнюється і стає крихкою кістковою масою, яка може легко зруйнуватися при неакуратному русі, тому іммобілізація переломів абсолютно необхідна. Остання стадія - окостеніння, в цей період організм активно поставляє кальцій до області перелому за допомогою кровоносної системи, саме тому важливо забезпечити хороше кровопостачання місця перелому.
Корисна порада
Чим старанніше ви будете слідувати порадам інструктора з лікувальної фізкультури, тим швидше зростеться ваша кістка.