Правила використання бандажа.

Бандаж - еластичний або жорсткий корсет для підтримки спини та живота. Бандажі бувають різні - для вагітних, тих, хто пошкодив хребет, а також післяопераційні, які підтримують шкіру, щоб шви не розійшлися.

Види бандажів - як вибрати

Бандажі для тих, хто пошкодив хребет, сильно відрізняються від післяопераційних і бандажів для вагітних. Вони виконані з медичного пластику і силікону і кріпляться на тілі за допомогою спеціальних застібок. Бандажі післяопераційні і для вагітних зшиті з щільної бавовняної тканини з додаванням еластану. Вона дозволяє бандажу добре растягіваться.Самий численний клас - бандажі для вагітних. Вони підрозділяються на дородові, післяпологові і комбіновані. Останні універсальні і зручні для тих, хто не хоче витрачати багато грошей на покупку двох бандажів.
Бандажі для вагітних часто позначаються звичними скороченнями S, M, L, без вказівки сантиметрів. Щоб не помилитися з вибором, орієнтуйтеся на розмір білизни. Бандаж потрібно взяти на один розмір більше.

Бандажі для вагітних - особливості вибору та техніка надягання

Бандажі для вагітних бувають різної форми. Бандаж-труси, стрічковий і бандаж-грація. Їх починають носити, починаючи з 20 тижня, за рекомендацією лікаря. Часто бандажі мають застібки - гачки або липучки, які допомагають збільшувати їх розмір паралельно з ростом живота.
Бандаж-труси і бандаж-грація добре підтримують живіт, але знімати їх досить незручно. Якщо ви ведете активний спосіб життя, працюєте, то носите бандаж-пояс. А інші можна надягати будинку.
Бандажі допомагають підтримувати плід в потрібному положенні, зменшують ризик появи розтяжок, мінімізують навантаження на хребет . Після пологів бандажі носять, щоб шкіра швидше підтяглася або для підтримки швів після кесаревого розтину. Бандажі для вагітних лікарі рекомендують надягати лежачи. Особливо це стосується трусів і грації. Тоді бандаж сяде правильно, буде саме підтримувати живіт, а не просто стягувати.

Бандажі - як користуватися

Бандаж - це практично медичне обладнання. Його використання передбачає дотримання певних правил: Бандаж потрібно знімати на ніч (є винятки - для бандажа, що надівається після травми хребта. У деяких випадках лікарі рекомендують спати в ньому) Вибирайте бандаж за розміром. Зазвичай на бандажі вказані сантиметри, вони означають обсяг талії, або скорочення S, M, L. Не беріть бандаж менше або більше потрібного. Перший буде здавлювати, заважаючи кровотоку, а другий не надасть потрібного действія.Вовремя прати бавовняний бандаж і протирати вологою ганчіркою пластіковий.В разі посиніння кінцівок або оніміння тканин через шкарпетки бандажа звертатися до лікаря.