Розмноження та вирощування плюща.

Плющ - це ліановідний рослина, яка за допомогою коренів-присосок може підійматися по деревах, загороди, стовпів. Плющ вирощують для прикраси дворів, садів, парків, а також як кімнатна рослина.

Як розмножується плющ

Для розмноження плюща використовують живці, відводки і пагони. Розмножувати плющ краще в травні і червні, щоб рослина добре вкоренилася до настання осені. Щоб розмножити плющ першим способом, потрібно зрізати живці та висадити їх у горщики по 2-3 штуки, зверху накрити плівкою. Грунт для живців готують з піску і листяної землі.
Краще брати живці на яких є повітряні корені, вони добре вкорінюються.
Для розмноження плюща відводками необхідно взяти довгі пагони, зробити на них надрізи, а потім присипати їх землею. Коли відростки укореняться, їх потрібно відокремити і пересадити. Розмножити рослина пагонами можна таким чином. Візьміть втечу з 8-10 листям і втисніть його в пісок, залишивши на поверхні тільки листя. Через 10 днів на стеблі з'являться підземні корені, там де знаходяться нирки. На цьому етапі втечу необхідно витягнути з землі і розрізати так, щоб на кожному відрізку був корінь і лист. Ці черешки потрібно висадити в підготовлений грунт.

Як вирощувати плющ

Плющ - рослина невибаглива, тому доглядати за ним досить просто. Грунт для нього повинна бути родючою. Добре росте він у землі багатою гумусом і містить вапно. Кілька разів за літо плющ потрібно підгодовувати. Вносити підживлення краще після поливу. Для цього можна використовувати рідкий коров'як розведений у воді в пропорції 1: 5 або комплексно-мінеральні добрива для декоративних рослин. Щоб плющ добре ріс і розвивався, необхідно стежити за вологістю грунту і рясно поливати її. Увечері рослину потрібно обприскувати водою для профілактики захворювань і появи шкідників. Плющ не переносить прямі сонячні промені, але прекрасно росте в добре освітленому або напівзатінених місці. Кінці пагонів періодично слід прищипувати, тоді плющ буде більш кущистим з великою кількістю густого листя.
На зиму стебла плюща, якщо вони розташовані на вертикальній опорі, вкривають мішковиною або іншим матеріалом. Рослина, яка стелиться по землі, присипають сухим листям.

Кімнатний плющ

Плющ - рослина не тільки для прикраси саду, існують сорти, які вирощують в домашніх умовах. Розмножують кімнатний плющ живцями, які після вкорінення висаджують у горщики з садової грунтом. Пересаджують його раз на рік ранньою весною. Домашня рослина рясно поливають протягом літа, а взимку полив потрібно скоротити. Воду для зволоження грунту потрібно використовувати кімнатної температури.