Як святкувати пасху.

Поряд з Різдвом, Пасха є одним з найбільш шанованих християнських свят. І православні, і католики по всьому світу святкують навесні воскресіння ісуса Христа, яке сталося, згідно з Євангелієм, через три дні після його розп'яття (в Страсну П'ятницю). У Росії за останній час ця церковна дата стала символічною навіть для неуцерковлених людей. Багатьом хочеться відзначити світле свято Пасхи, але вони не знають, як зробити це правильно, щоб не накликати гнів віруючих.
Інструкція
1
Оскільки Пасха - це підсумок Великого посту, то і підготовку по-правильному слід починати за сім тижнів до світлого свята Воскресіння Христового. Вважається, що тільки пости з самої Масниці людина, відмовляти собі в м'ясній їжі, може по-справжньому відчути радість пасхального столу. Адже саме у Великодню неділю, вперше після Масниці, дозволяються багато скоромні (не пісні) блюда.
2
В церкви святкування Пасхи починається в ніч з суботи на неділю, на урочистому богослужінні. Прийти на службу краще до опівночі, ще у Велику суботу. Людям воцерковленою покладається сповідатися і причаститися, і тільки потім приймати участь в пасхальних звеселяннях. Якщо не виходить виявитися в храмі вночі, можна прийти на пасхальну заутреню - ранкову службу, де освячуються принесені з собою святкові страви: фарбовані яйця і паски.
3
В день святкування Пасхи на столі мають бути присутні обов'язкові їстівні атрибути цього дня. По-перше, фарбовані курячі яйця. Раніше їх фарбували тільки цибулинням в червоний колір, в пам'ять про диво, коли після Воскресіння Христа почервоніло яйце в руках невіруючого. Сьогодні допускається фарбування яєць в будь-який колір і навіть прикрасу їх наклейками з церковною символікою. Друга обов'язкова страва називається так само, як і свято: паска. Воно виготовляється з сиру і масла з додаванням родзинок, сметани, цукру та інших інгредієнтів. Третій застільний вісник свята - паска, здобний кекс з глазур'ю, який можна спекти самостійно або купити в магазині або церковній лавці.
4
Всім зустрічним в пасхальне неділю належить казати "Христос Воскресе!". І відповідати: "Воістину воскрес!". За столом під час пасхального сніданку, обіду і вечері потрібно "чокатися" фарбованими яйцями один з одним, дивлячись, чиє яйце потріскається першим. І так - до визначення абсолютного переможця за столом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qpctlSDFp9M
Зверніть увагу
Зустрічати світле свято Великодня потрібно в чистій квартирі: її миють ще в четвер. Того ж дня господині печуть паски.
Корисна порада
Святкуючи Пасху, не обділені своєю милістю тих, кому гірше, ніж вам. В цей день належить рясно подавати милостиню, пригощати всіх пасками і фарбованими яйцями.