Як виділити текст в pdf. Як в adobe reader змінити текст.

Формат pdf зараз один з найпопулярніших. Він хороший тим, що дозволяє зберегти особливості верстки, а також діакритичні знаки. Іноді виникає необхідність перевести текст в інший формат. Зробити це можна кількома способами. Сучасні версії Adobe Reader, так само як і інших програм, здатних відкривати файли в форматі pdf, мають відповідну функцію. Якщо ж вам потрібно перевести в інший формат не весь текст, а тільки його частину, потрібний фрагмент необхідно спочатку виділити.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - Adobe Reader;
  • - Foxit PDF Reader;
  • - ABBYY FineReader;
  • - файл з розширенням pdf.
Інструкція
1
Встановіть на комп'ютер Adobe Reader. Це ліцензійна програма. При бажанні можна скористатися і вільним софтом. Ті ж функції, наприклад, має Foxit PDF Reader. Відкрийте файл з розширенням pdf. Якщо вам потрібно перевести весь текст в інший формат, нічого виділяти не потрібно. Увійдіть в меню «Файл» і знайдіть опцію «Зберегти як текст» (Save as text). Якщо текст не має захисту і до того ж написаний російською, англійською або іншою мовою, де мало діакритичних знаків, проблем не виникне. Текст збережеться в форматі txt, і його можна буде відкрити будь-яким текстовим редактором і редагувати.
2
Якщо вам потрібен не весь текст, а тільки його фрагмент, або ж документ написаний на мові з великою кількістю діакритичних знаків, вам доведеться його скопіювати. Для цього існує опція «Виділення тексту». Знаходиться вона у вкладці «Інструменти» верхнього меню. Виберіть цю функцію. Встаньте мишею на початок потрібного абзацу. За допомогою лівої клавіші виділіть необхідний фрагмент. Щоб його скопіювати, достатньо натиснути праву клавішу миші. З'явиться вкладка, в якій є опція «копіювати». В програмі FoxReader опція виділення теж знаходиться у верхньому меню, але потрібно знайти відповідну іконку. Вона позначена буквою Т.
3
Щоб виділити багатосторінковий текст, знайдіть у верхньому меню вкладку «Редагування», а в ній - опцію «Виділити все». Натисніть на неї. Текст документа виділиться сам, без всякого руху миші. Його можна скопіювати.
4
Іноді буває необхідно скопіювати шматок тексту, який в файл формату pdf вставлений картинкою. Це досить часто робиться не стільки для захисту тексту, скільки заради швидкості. Наприклад, таким чином зберігають книги в багатьох мережевих бібліотеках. В цьому випадку не обійтися без програми ABBYY FineReader або її аналогів. Відкрийте документ в такій програмі. Потім у верхньому меню знайдіть вкладку «Розпізнати». Перед тим, як натиснути відповідну клавішу, дуже корисно встановити в спеціальному віконці мову документа, а також тип.
5
Якість документів з розширенням pdf часом залишає бажати кращого. Наприклад, картинка з текстом може бути відсканована з украй низьким дозволом. При спробі розпізнати такий текст програма Adobe Reader запропонує вам збільшити дозвіл сканування. В цьому випадку без скриншота не обійтися. Зробіть скріншот з максимально високим дозволом, збережіть його в графічному форматі, а потім відкрийте за допомогою ABBYY FineReader або інший OCR-програми.