Як вибрати слуховий апарат.

Перші слухові апарати, які допомагають слабочуючих людям вирішити їхню проблему за допомогою посилення звуку, представляли собою рупори, що вставляються вузьким кінцем у вухо. Сучасні пристрої перевершують свої прототипи, відрізняючись від них компактністю, ефективністю, відсутністю дискомфорту при носінні і зручністю використання.
Інструкція
1
Визначтеся з типом пристрою, який може бути цифровим або аналоговим. Останні посилюють всі звукові сигнали в рівній мірі, і при їх носінні користувач краще чує не тільки звуки, недоступні йому раніше, але і звуки, які чулися до цього абсолютно нормально. Тепер же ці звуки стають занадто гучними. При такому посиленні мозок і вухо отримують зайву шумове навантаження, розбірливість мови втрачається, в підсумку користувач відчуває роздратування і втрачає бажання користуватися такими апаратами тривалий час. Основний плюс такого пристрою - невисока вартість.
2
Головна відмінність цифрових апаратів полягає в тому, що вони вибірково підсилюють звуки тільки на тих частотах, в яких відбувається зниження слуху. Такий апарат можна налаштувати під індивідуальну втрату слуху. При цьому, чим більше в пристрої точок аудіограми, тим точнішими можуть бути настройки.
3
У цифровому слуховому апараті звук обробляє комп'ютер, який відокремлює мова від шуму, посилюючи звуки мовного діапазону і послаблюючи звуки шумового. Так мова стає більш розбірливою, і мозок позбавляється від зайвого навантаження. Людям, страждаючим гіпертонією і частими головними болями, рекомендується використовувати пристрої з функцією посиленого придушення шумів.
4
Звук обробляється в декількох смугах, індивідуально в кожній. І чим більше смуг обробки звуку, тим чистішим він виходить на виході.
5
Слухові апарати забезпечені мікрофонами, працюючими в двох режимах - всеспрямовану і направленому. У першому випадку ви будете чути всіх навколо, у другому - того співрозмовника, який знаходитиметься прямо перед вами. Для дітей і людей, що часто бувають у великих аудиторіях, підійдуть апарати з всеспрямованим мікрофоном.
6
В кожному апараті є набір програм. Підбираючи їх, слід орієнтуватися на обстановку, в якій пристрій буде використовуватися найчастіше. В найсучасніших моделях ці програми можуть автоматично перемикатися при зміні користувачем шумових умов.
Корисна порада
Застава хорошої роботи пристрою - вірно підібраний вушної вкладиш. Оптимально повторити форму вушного каналу може вкладиш, виготовлений індивідуально за зліпком, знятому з вуха.
Слух має величезне значення для розвитку мови, інтелекту і психіки, особливо в дитячому віці. При порушеннях слуху особливо важливо якомога раніше підібрати слуховий апарат . Тим більше, що у багатьох осіб з проблемами слуху є можливість безкоштовно отримати слухові апарати.
Вам знадобиться
  • Висновок сурдолога, висновок медико-соціальної експертизи, Індивідуальна програма реабілітації інваліда.
Інструкція
1
Вирішуючи питання про слухопротезування, багато хто забуває про можливість в Росії отримати безкоштовно слухові апарати за рахунок коштів Федерального бюджету. Право на отримання слухового апарату мають інваліди по слуху, у яких в індивідуальній програмі реабілітації (ІПР) вказані показання до слухопротезуванню. Якщо лікар визначив у вас або вашої дитини втрату слуху III або IV ступеня, для отримання слухового апарату треба діяти наступним чином.
2
Передусім необхідно пройти обстеження у лікаря-сурдолога в федеральному лікувальному закладі за місцем проживання. Довідки з приватних клінік та центрів для отримання безкоштовних слухових апаратів не годяться. Напрямок до сурдолог можна отримати у ЛОР-лікаря у вашій поліклініці.
3
Якщо діагноз приглухуватість III або IV ступеня підтвердився, потрібно отримати статус інваліда по слуху. Для цього у сурдолога потрібно взяти направлення на Медико-соціальну експертизу (МСЕ) в спеціальному федеральному установі за місцем проживання.
4
Після того як ви зберете всі необхідні довідки та документи для МСЕ, вам буде призначена дата медичного огляду. Спеціальна медико-педагогічна комісія на підставі зібраних виписок і документів та медичного огляду винесе своє рішення по визнанню вас або вашої дитини інвалідом. Зазвичай проходження комісії займає не менше 5-6 годин
5
В ході МСЕ лікарі вирішують питання про необхідність слухопротезування, і заносять необхідні дані в Індивідуальну програму реабілітації інваліда (ІПР). Зверніть увагу на те, щоб всі поля були правильно заповнені. Змінити і додати дані в ІПР можна тільки після повторного відвідування комісії (МСЕ). Інваліди по слуху мають право на отримання безкоштовного слухового апарату (1 раз на 4 роки), безкоштовне виготовлення індивідуальних вушних вкладишів, безкоштовний ремонт слухового апарату, компенсацію при самостійному придбанні.
6
Маючи на руках правильно заповнену ІПР, ви можете отримати безкоштовно слуховий апарат, звернувшись до федерального сурдологічний центр у вашому місті. У Москві дорослі можуть безкоштовно отримати слуховий апарат в Поліклініці відновного лікування № 2 Департаменту охорони здоров'я м Москви. Слухові апарати для дитини видають в Дитячому сурдологічному центрі (проспект Вернадського, будинок 9).
7
Можливість вибрати при цьому вподобану модель слухових апаратів практично відсутній. Вам запропонують всього 1-3 моделі, обумовлені умовами державного контракту. Тому важливо, щоб сурдолог в довідці для МСЕ вказав, яка модель безкоштовних слухових апаратів найбільш підходить вам.
8
Налаштовувати і обслуговувати отримані слухові апарати можна як у державному центрі слухопротезування, так і в будь-якій приватній клініці.
Зверніть увагу
В деяких регіонах Росії не практикується компенсація слухового апарату при самостійному придбанні.
Корисна порада
Тримайте в схоронності посвідчення інваліда та ІПР. Ці документи дуже важко відновити при втраті.