Як бачить новонароджений.

розчулило новонародженому, мами і тата інтуїтивно схиляються над ним, наближаючи своє обличчя до малюка. І це не випадково, адже зір новонародженого відрізняється від зору дорослої людини: щойно народжена чоловічок, на жаль, не зможе розглянути свою маму.
Інструкція
1
Зір новонародженої дитини багато в чому відрізняється від зору дорослої людини. Тільки з'явившись на світ, малюк бачить на відстані близько 40 см, але погляд, не фіксується на предметах. Можна сказати, що перший тиждень свого життя дитина тільки розрізняє світлові плями.
2
Може здатися, що малюк щось побачив - він раптом різко здригається при яскравому освітленні або відводить очі, але все це відбувається на рівні рефлексів. 9 місяців дитина провела в утробі матері в непроглядній пітьмі, і до світу світла просто необхідно адаптуватися. Ускладнення зору починається тільки з 2-3 тижні життя, виникає сприйняття кольорів, з'являється предметне зір.
3
До кінця першого місяця життя малюк в змозі простежити за якимись яскравими і великими предметами, приблизно до двомісячного віку з'являється більш-менш усвідомлена реакція на вид певних предметів (пляшечки з молоком, наприклад). Дрібні деталі новонароджений не розрізняє, він здатний побачити тільки обриси предметів. Коли мова йде про те, що до 2 місяців життя малюк починає розрізняти кольори, то треба розуміти, що йдеться не про весь спектр, а лише про деякі відтінках. Батьки нерідко намагаються оточити малюка спокійними, пастельними тонами, але необхідно включити в інтер'єр приміщення і яскраві акценти, на яких малюк зможе зосередити погляд.
4
Зір дитини розвивається постійно, з кожним тижнем стаючи краще і гостріше, але тільки до 12 місяців можна говорити про те, що воно більш-менш сформоване. Остаточно зір стає «дорослим» тільки до віку 6-7 років.
5
Якщо описувати зір немовляти по етапах, то до кінця першого місяця життя дитина здатна сфокусуватися на обличчі мами, на пляшечці для годування - короткочасно. З двох місяців малюки починають стежити очима за рухомими предметами, проявляють інтерес до іграшок, особам людей. Предмети, розташовані близько, новонароджені здатні помітити тільки до 4 місяців, і тільки з півроку руху очей стають по-справжньому керованими і усвідомленими. Бінокулярний зір встановлюється тільки до 9 місяців, до цього часу мозок дитини не здатний обробляти одночасно сигнали, що надходять з лівого і правого ока.
Корисна порада
Щоб запобігти і попередити проблеми із зором, з дитиною слід відвідувати офтальмолога регулярно, задаючи всі запитання, оскільки в ранньому віці тільки фахівець здатний визначити відхилення.