Поради щодо вибору ліжечка для дитини від 3 років.

Ще зовсім недавно батьки могли вмістити свого малюка поперек його колиски. Але час летить швидко, і тепер йому тісно спати навіть уздовж свого ліжечка. Прийшла пора купувати нове ложе, яке дозволить рости немовляті далі. Багатьох батьків цікавить, як вибрати ліжко для дитини, щоб вона приносила йому тільки користь.

Вибір матеріалу

Ліжко для дитини 3 років і вище повинна бути виготовлена з міцного і екологічно чистого матеріалу. Це можуть бути наступні види деревини: ясен, дуб, граб, береза, бук. Зазвичай дерево покривають лаком, що надійно запобігає появі скалок у дитини. Якщо дитячі меблі покрита фарбою або виготовлена з яскравого пластика, необхідно докладніше розпитати продавців про матеріал, щоб виключити токсичність.
Практично купувати ліжко, розраховану на декілька років. Розсувна ліжко - ідеальний варіант для цього. А щоб заощадити на площі, багатодітні батьки купують двоярусні ліжка.

Користь

Вибір дитячого матраца не менш важливий. За розмірами він повинен бездоганно поміщатися в ліжка. Матраци бувають також з різних матеріалів. Важливо, щоб вони були дихаючі і досить жорсткі. Бувають ортопедичні матраци, які запобігають викривлення хребта у дитини. Набивка у матраца повинна бути гіпоалергенної. Вона може бути з натуральних наповнювачів. Наприклад, з гречаного лушпиння, кокосової стружки, морських водоростей. Ці матеріали благотворно позначаються на сні дитини і роблять м'який масаж. В дитячих матрацах можуть використовуватися синтетичні матеріали, як пінополіуретан і спанбон, які є нетоксичними.

Безпека

Маленькі діти часто падають у сні. Тому, перш ніж купити ліжко дитині 3 років, необхідно заздалегідь передбачити на ній спеціальні бортики, які допоможуть запобігти випаданню. В цілях безпеки малюка краще, щоб огорожі були цільні, а не з окремих перекладин. Це запобіжить застрявання частин тіла малюка. До того ж треба вибирати ліжечко, щоб її дно було ближче до підлоги, щоб дитині було зручно самостійно забиратися в неї. Ідеально, якщо ліжечко буде позбавлена гострих кутів, щоб уникнути зайвих травм.
В регіонах, де в приміщення залітають москіти, актуально набувати ліжко з балдахіном. До того ж в інтер'єрі такі меблі виглядає вельми затишно і красиво.

Зручність

Багато батьків хочуть придбати меблі, яка поєднувала в собі 2 функції. Наприклад, шафа з ліжком. Це дуже раціонально, коли внизу дитячого ліжечка поміщаються іграшки або білизну. Також можна купити крісло-ліжко, диван-ліжко. Доцільно, коли до дитини приходять в гості інші діти, саджати їх на диванчик, який ввечері без проблем перетворюється в ліжко.

Краса

Зараз в магазинах для дітей існує величезний асортимент різних ліжечок на будь-який смак і колір. Коли враховані безпека, зручність, користь і екологічна чистота матеріалу ложа малюка, можна подумати і про дизайн. Тут можна врахувати стать дитини. Для хлопчиків виготовляють ліжка у вигляді машин, пароплавів і т.д. Водночас для дівчаток роблять ліжечка, немов замки для маленьких принцес. Можливо придбати ліжко, ретельно підібравши її під навколишнє оточення інтер'єру дитячої кімнати.