Як навчитися розуміти себе.

Людині, яка хоче зрозуміти себе, доведеться знайти відповіді не на одне питання. Часом знайти своє «я» виявляється справою непростою. Але нагородою за роботу над собою будуть гармонія і щасливе життя в ладу з власним внутрішнім світом.
Інструкція
1
Зрозумійте, що всяка ваша активність має причину. Задумайтесь, чому ви виконуєте ту чи іншу дію. Аналізуйте власні вчинки. Усвідомлення власних мотивів - перший крок до саморозумінню.
2
Запитайте себе, чому саме ті причини, якими ви керуєтеся при своїх вчинках, важливі для вас. Можливо, при відповіді на це питання ви знайдете нові мотиви своїх вчинків, які лежать набагато глибше, ніж ви звикли дивитися. Так ви зробите рух назустріч пізнання своїх істинних бажань.
3
Уявіть себе через п'ять, десять, п'ятнадцять років. Подумайте, якою людиною ви б хотіли бути, в якій професії ви себе насправді бачите, яким повинен бути ваш близька людина. Можливо, цей прийом допоможе вам визначитися зі своїми цілями і життєвими планами.
4
Постарайтеся звільнитися від очікувань. Якщо у вас не буде уявлень, яких дій чекає від вам суспільство, ви не будете чинити по указці соціуму. Тоді й відкриється ваша сутність.
5
Не робіть щось виключно за інерцією. Звичка може стати причиною того, що ви день день проживаєте в рутині даремних дій, живете з нелюбом людиною і ходите на роботу, яка не приносить вам взагалі ніякого задоволення. Живіть усвідомлено, думайте, чи то це, чого ви хочете по-справжньому.
6
Не бійтеся претендувати на краще. Чи не заганяйте себе в якісь рамки і не бійтеся мріяти. Може бути, щоб стати собою і зрозуміти себе, вам не вистачає лише трохи хоробрості і рішучості на сміливі вчинки.
7
Спостерігайте за власними емоціями. Ловіть моменти, які викликають у вас радість чи смуток, фіксуйте отриману інформацію. Також вас слід відзначати реакції свого тіла. Ваше самопочуття пов'язане з настроєм. Організм теж реагує на бажані вами події або ті, яких ви не хочете.
8
Не боріться зі своїми емоціями. Просто спостерігайте їх. Якщо ви вловили якесь певне відчуття, визначили причину його виникнення і докопалися до суті проблеми, емоції не керуватимуть вами. В результаті такої роботи над собою ви не тільки навчитеся розуміти себе, але і почнете діяти в особистих інтересах, а не під тиском громадської думки або дією якихось страхів. А це і є шлях до самопринятию і щастя.