Автоматичні гаражні ворота: плюси і мінуси.

Часи, коли особистий автомобіль був радше розкішшю, ніж засобом пересування, давно залишилися в минулому. Однак володіння автомобілем, поряд з масою переваг і зручностей, приносить і проблеми. Перш за все, виникає питання: де його зберігати, щоб уберегти від холоду і вогкості, а також від викрадачів і вандалів. Враховуючи вартість місця в закритих паркінгах, особливо в таких великих містах, як Москва, власники автомобілів набувають гаражі. А які гаражні ворота краще вибрати - відкриваються вручну, або автоматичні?

Які переваги автоматичних гаражних воріт

Ви вирішили встановити автоматичні гаражні ворота? В цьому випадку ви повинні зважити всі «за» і «проти». Що можна віднести до групи «за»? Перш за все, автоматичні ворота дуже зручні в експлуатації. Вся справа в тому, що їх можна відкрити за допомогою пульта дистанційного керування, навіть не покидаючи салону автомобіля. А це дуже важливо з урахуванням специфіки російського клімату, в осінній і особливо зимовий період.
Сповна оцінять таку зручність і водії з обмеженими можливостями, яким важко пересуватися.
Автоматичні гаражні ворота можуть бути різноманітними за конструкцією, наприклад, ви можете встановити відкатні або секційні ворота. Останні особливо зручні в тих випадках, коли мова йде про підприємства чи організаціях з частим рухом автотранспорту. Заслужено високою репутацією користуються секційні автоматичні ворота компанії Дорхан (DoorHan), яка займається їх виробництвом з 1994 року. Компанія з 2002 року почала використовувати в своїх конструкціях так звані сендвіч-панелі, а з 2003 року вона виробляє рулонні ворота і рольставні. А в 2007 році компанія придбала завод з виробництва рулонної сталевої стрічки, що знаходиться в Кітае.В даний час компанія Дорхан виробляє і реалізує свою продукцію не тільки на території Росії, але і за її межами. DoorHan впевнено займає свою нішу на російському ринку, входячи до трійки найбільших виробників автоматичних дверей.Благодаря використанню посиленого сталевого профілю, товстих литих петель і сендвіч-панелей, а також надійної електроніки, виробник гарантує, що ворота Дорхан будуть безперебійно функціонувати протягом мінімум 25 000 циклів відкриття/закриття. Вони проектуються і виготовляються з урахуванням російського клімата.Наконец, багато типів автоматичних воріт просто естетично красиві і гармонійно виглядають на фасаді будь-якої будови.

Які недоліки автоматичних гаражних воріт

Деякі автовласники, проте, воліють по-старому оснащувати свої гаражі воротами, їх відкриває вручну. Причин цьому немало.Во-перше, можливі випадки відмови автоматики - через виробничого браку, погодних аномалій або непередбачуваних стрибків напруги в електричній мережі. А це загрожує великими проблемами, аж до угону автомобіля. Втім, якщо власник забарахлила автоматичних воріт, наполегливо відмовляються відкриватися, всього лише запізниться на важливу ділову зустріч або на посадку в літак, в цьому теж мало приємного.
Тому деякі власники автомобілів, навіть оснастивши свої гаражі автоматичними воротами підйомного типу, воліють про всяк випадок підстрахуватися, і закривають їх вручну. Тим самим, взагалі втрачається сенс в автоматиці.
По-друге, автоматичні ворота орного типу можуть при відкриванні пошкодити автомобіль в тому випадку, якщо водій, що збирається заїхати в гараж, зупиниться занадто близько від них. А це може трапитися не тільки з недосвідченим новачком, але і з шофером зі стажем, наприклад, через втому, погане самопочуття, в темний час доби і в інших випадках. При орних воротах, що відкриваються вручну, такий неприємності не проізойдет.По-справжньому хороші і якісні автоматичні ворота (наприклад, вже згадуваного виробника Дорхан) деколи коштують досить дорого, і не кожен власник автомобіля може дозволити собі такі витрати. Адже придбання автомобіля і гаража і без того були пов'язані зі значними тратамі.Поскольку автоматичні гаражні ворота, по вищевказаній причині, є показником фінансового благополуччя власника гаража, вони можуть привернути увагу кримінальних особистостей (на жаль, це проблема не тільки Росії). І тоді можлива спроба їх злому, з подальшим викраденням автомобіля або викрадення іншого майна, що зберігається в гараже.Словом, у автоматичних вуличних воріт є і плюси, і мінуси. Тому їх потенційному покупцеві варто все гарненько обміркувати, зважити всі «за» і «проти». Але якщо він все-таки вирішить оснастити свій гараж автоматичними воротами, слід зупинитися на продукції надійного, перевіреного виробника, навіть якщо це буде пов'язане з додатковими витратами. Оскільки спроба заощадити тут може обернутися великими неприємностями. Краще перед установкою почитати відгуки людей в інтернеті, порадитися з фахівцями, розпитати у друзів, знайомих, можливо, хтось із них володіє інформацією про виробників, ціни. І пам'ятайте, що дорого - це не завжди якісно і надійно. Є чимало компаній, що реалізують якісні автоматичні ворота за порівняно невисокою вартістю.