Декупаж на дереві.

Назва техніки декорування предметів - декупаж - прийшло з французької мови від слова decouper, що в перекладі означає «вирізати». Прикрасити вирізаними картинками можна практично будь-яку поверхню, наприклад, скляні пляшки, металеві коробочки для дрібниць, посуд, меблі. Але досвідчені майстри рекомендують починати роботу в техніці декупаж з декорування дерев'яних предметів.

Підготовка поверхні

Приготуйте предмет, який ви збираєтеся прикрасити. Це може бути обробна дошка, шкатулка, рамочка для фотографій або спеціальна дерев'яна заготовка для декупажу. Також вам знадобиться серветка, наждачний папір, шпаклівка по дереву, мастихін, грунт для дерева і губка.
Дерев'яну поверхню потрібно обов'язково підготувати, щоб на ній не було шіроховатостей, відколів, дерево повинно бути рівним і гладким, тільки в цьому випадку ваші труди не пропадуть дарма.
Отже, дерево протріть вологою серветкою від бруду і пилу, потім відшліфуйте поверхню наждачним папером. Наскільки гладким стало дерево, перевіряйте, провівши по предмету рукою. Після цього протріть поверхню вологою серветкою ще раз. При необхідності повторіть процедуру за допомогою наждачного паперу з більш дрібною зерністостью.На дерев'яної поверхні можуть бути відколи. Позбутися від них можливе за допомогою спеціальної шпаклівки по дереву, яку можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Нанесіть невелику кількість на нерівність мастихіном, коли шпаклівка трохи схопиться, зніміть надлишки і дайте їй повністю висохнути протягом декількох годин. Після цього відшліфуйте поверхню наждачним папером ще раз.Следующій етап - грунтування. Якщо ви хочете зберегти текстуру дерева, то в якості грунтовки нанесіть клей ПВА пензликом або губкою для миття посуду. Також добре використовувати спеціальний грунт для дерева, який також продається в будівельних магазинах і художніх салонах. Цей матеріал допоможе закрити всі пори на деревині, тим самим зменшить витрату фарби. Крім того, приклеювати серветки з мотивами на загрунтоване дерево набагато простіше, та й виглядає аплікація набагато ефектніше.
Зазвичай грунтовка буває білого кольору, але її можна заколеровать в будь-який відтінок, необхідний вам, достатньої додати трохи акрилової фарби або кілька крапель потрібного відтінку.
Дочекайтеся повного висихання грунту. Ще раз відшліфуйте поверхню наждачкою і ретельно протріть її вологою серветкою.

Декорування дерев'яної поверхні

Для цього етапу вам знадобиться: декоративна серветка, декупажних карта або будь-яке інше зображення. Клей ПВА, пензлик і лак і наждачний бумага.Покройте поверхню предмета в тому місці, де збираєтеся приклеїти аплікацію клеєм ПВА. Виріжте мотив на серветці або декупажной карті. Зніміть верхній шар серветки із зображенням, а якщо ви використовуєте декупажних карту, то намочіть її у воді. Прикладіть мотив до поверхні і розгладьте пензликом. Дайте аплікації висохнути і покрийте все прозорим лаком на водній основі. Нанесіть кілька шарів лаку, причому кожен повинен добре висохнути. Після висихання відшліфуйте залакувати поверхню наждачним папером і нанесіть ще один шар лаку.