Як виглядає наша галактика.

Галактика - це скупчення зірок, пилу, величезна система, яка пов'язана гравітаційними силами. «Галактікос» в перекладі з грецької мови означає «молочний». Втім, є й просто візуальне пояснення такій назві, можна просто вдивитися в нічне небо при ясній погоді і побачити широку білу смугу, немов слід від пролитого молока - це і є Галактика, Чумацький шлях.
Інструкція
1
Втім, Чумацький Шлях - це тільки наша Галактика, всього ж їх багато. На відстані близько 150 тисяч світлових років розташована найближча до нас Галактика «Магелланові хмари». У кожній галактиці містяться сотні мільярдів різних зірок, і всі вони обертаються навколо єдиного галактичного ядра - якогось скупчення в центрі галактики. Всі зірки в галактиці пов'язані між собою гравітаційними силами.
2
Вчені на сьогоднішній день розрізняють три класи галактик: неправильні, спіралеподібні і еліптичні галактики. Галактики можу існувати у Всесвіті групами, парами, і наша галактика входить в таку групу - місцеву групу галактик, що налічує близько 30 об'єднань. Невелика за космічними мірками група входить в так зване Надскупчення Діви. Можна сказати, що зірки групуються в галактики, подібно людям, поселяється в містах, а самі галактики створюють свої об'єднання - отакі «райони» Всесвіту.
3
З віддаленого відстані всі галактики виглядають досить мирно, але враження це оманливе. Насправді галактика являє собою своєрідну військову арену. Періодично в галактиках відбуваються вибухи і викиди газу, що схоже на виверження вулканів на Землі. Іноді відбуваються зіткнення галактик між собою, тому повністю мирним і тихим існування цих космічних об'єктів можна назвати.
4
Після зіткнення дві галактики можуть об'єднатися, утворюючи одне, більше сполука, ніж було до цього. Цікаво, що відстані до галактик обчислюються мільйонами світлових років, що означає, що ми бачимо галактики не такими, які вони є на поточний момент часу - ми бачимо їх у минулому, у віці декількох мільйонів років тому. Вчені можуть сьогодні говорити про те, що з віком галактики дрібнішають - чим менша за розмірами галактика, тим вона старше. Щоб отримати велику галактику, схожу на наше об'єднання, потрібно злиття 10-100 дрібних галактик.