Як виглядає метелик траурница.

Багато хто бачив цю метелика: велике і красиве денний комаха нерідко зустрічається в середній смузі. Назва «траурница» метелик отримала за темне забарвлення крил, причому і в інших мовах її називають схожими словами.
Інструкція
1
Метелик траурница має кавові, майже чорні крила, м'які, оксамитові, надзвичайно красиві. Наближаючись до черевця, крила обростають тонкими рудими волосками, схожими на мох.
2
Краса цього метелика в контрасті - краю крилець облямовані жовтою облямівкою, по краю якої йдуть сині цятки. Самі крила великі, зубчасті, розмах крил 55-75 мм. Цікаво, що відтінок коричневого може бути різним у цих метеликів, і залежить він від регіону проживання. Від високих або низьких температур змінюється інтенсивність коричневого кольору, а також наявність синіх цяток. Метелики-траурниці зустрічаються повсюдно, вони живуть в помірних азіатських широтах, практично у всій Європі, в Північній Америці.
3
З'являється метелик в Росії в другій половині липня або на початку серпня, літає приблизно до жовтня. Як тільки ночі стають холодними, метелик відправляється на зимівлю - вона шукає в деревах і пнях ущелини, де і ховається на час холодів. Темна забарвлення допомагає траурница вдало маскуватися в корі. Навесні цього метелика теж можна зустріти, але тільки на самому початку теплої пори року, після того, як траурница відкладе яйця, вона вмирає.
4
траурница відноситься до сімейства німфалід, для всіх метеликів цієї групи характерні короткі, без кігтиків передні лапки. Ротовий отвір трансформовано в хоботок, який згорнутий трубочкою, поки не використовується. Як тільки метелик збирається смоктати нектар, вона розправляє хоботок. Харчуються траурниці квітковим соком, соком з поранених дерев, можна просто приманити метелика на солодку воду, налиту в невелику плоску мисочку.
5
Органи смаку у траурниці розташовані в досить незвичному місці: смак того чи іншого продукту метелик відчуває ... ніжками. На середніх і задніх лапках знаходяться смакові рецептори, саме тому траурница, перед тим, як сісти кудись, доторкається до квітки або рідини лапками.
6
Метелик траурница здатна мігрувати на великі відстані, як правило, перельоти метелики здійснюють восени, підшукуючи місце для сплячки. Гусениці метеликів цього типу харчуються листям верби, тополі, берези. Гусениць теж бачили багато - вони мають чорний колір з червоними плямами, тіло опушенное, з довгими «голками».