Як виростити спаржу.

Спаржа - це справжнє джерело корисних речовин. Регулярне її споживання сприяє зміцненню нервової системи, налагоджує роботу травної системи, нормалізує рівень цукру в крові і підвищує загальний тонус організму. Але щоб бути впевненим у корисності та екологічності продукту, варто власноруч виростити спаржу.
Вам знадобиться
  • - насіння спаржі;
  • - тканинна серветка або марля;
  • - вода;
  • - земля;
  • - торф;
  • - перманганат калію;
  • - горщики;
  • - натуральні матеріали для мульчування.
Інструкція
1
проростити насіння спаржі: для цього помістіть їх в тканинну серветку або марлю і змочіть водою. Але перш опустіть насіння в слабкий розчин марганцівки на 2-2,5 години (це необхідно для знезараження насіння). Зазвичай пророщування займає від 5 до 7 днів. Весь цей час стежте за тим, щоб насіння перебували у вологому середовищі і температура повітря становила 23оС.
2
Висадите проросле насіння в невеликі горщики на глибину 3-5 см. Норма посіву насіння становить 13-15 г на 1 квадратний метр. У горщиках повинен бути поживний грунт і як підгодівля трохи торфу. Помістіть їх в тепле світле місце. Після появи сходів прорідити розсаду, залишаючи між окремими паростками відстань 17-20 см. Поливайте, удобрюйте (мінеральними і органічними добривами), розпушують ґрунт. Дочекайтеся, поки розсада не досягне 5-7 см в довжину.
3
Підберіть ділянку для висадки розсади. Пам'ятайте, що спаржа вибаглива: вона любить сипучу грунт, багату компостом. Підготовкою грунту займіться за півроку до висадки паростків: перекопайте восени ділянку, додайте фосфатні добрива. А навесні перекопайте надів ще раз і введіть у грунт азотні добрива.
4
Викопайте борозни шириною 30-35 см і глибиною 37-40 см. На дні кожної борозни зробіть гребінь висотою 6-8 см. Висадите розсаду: 1 сильний паросток або 2 слабких (відстань між ними повинна становити 45-50 см ). Якщо спаржу висаджуєте в кілька рядів, подбайте, щоб ширина міжрядь була не меншою 1,2 м. До того ж на відстані 55-60 см не висаджуйте багаторічні рослини.
5
Догляд за спаржею простий: виконуйте ручну прополку, вводите в грунт добриво ранньою весною і після плодоношення, а також виробляєте мульчування перегноєм, подрібненої деревної корою або іншими природними матеріалами. Безпосередньо перед мульчуванням зріжте пожовклу спаржу під корінь.
Зверніть увагу
Чи не висаджуйте спаржу на глинистому ґрунті: збагатите її річковим піском і перегноєм.
Корисна порада
Плодоносить спаржа лише тільки на третій рік.