Як виглядає алмаз.

Алмаз можна сміливо назвати найпопулярнішим у світі коштовним каменем. Найбільше цінуються діаманти, тобто оброблені алмази. Камінь являє собою мінерал вуглецевої групи, безперечно, найкрасивіший серед інших мінералів.
Інструкція
1
Прозорий кристал з яскравою грою світла й широким спектром його заломлення - це алмаз. Найпоширеніші алмази - білі, вони фактично не мають кольору і відрізняються яскравим блиском. Найдорожчі - чорні і рожеві алмази. Взагалі колірна гамма цих каменів дуже широка, тому їх класифікують по переважному відтінку. Типові алмази - камені в спектрі від білого кольору до жовтого, інші вважаються нетиповими, рідкісними.
2
Чисті алмази - дороги, найчастіше зустрічаються камені з чорними вкрапленнями у складі, це вуглець. Ювеліри навчилися позбуватися від «сміття», висвердлюючи його лазером, проте якість каменю від цього знижується, хоча тунелів і не видно.
3
Можна сказати, що алмаз - це єдино дорогоцінний камінь у всіх сенсах. Якщо на інші камені ціни можуть змінюватися, то падаючи, то підвищуючись, вартість алмазів стабільно зростає. Вся справа не тільки в красі і унікальних властивостях, але і в рідкості цього мінералу. Ціна на алмаз за всю сучасну історію знижувалася тільки раз, коли Бразилії було відкрито велике родовище. Втім, з часом воно вичерпалося, і вартість алмазів знову стала підвищуватися.
4
Своє ім'я алмаз, як передбачається, отримав від грецького слова Адамас, що означає «незламний». Перший час людство цінувало алмази тільки за їх фізичні властивості, за надзвичайну твердість. У ранзі дорогоцінних каменів алмаз був нижче смарагду і рубіна до середніх віків.
5
Алмази бувають дорогоцінні й промислові, їх основна відмінність від дорогоцінних каменів в тому, що вони не володіють унікальною красою і естетичною привабливістю. Такі алмази можна використовувати у виробництві. Приблизно три чверті каменів після видобутку йдуть не до ювелірів, а на інші виробництва.
6
Камені, які мають чистоту і прозорість, без цяток і вад, використовуються тільки в ювелірній справі. Щоб перетворити алмаз в діамант, при огранювання використовують тільки кола з діамантовою крихтою - ніщо інше не зможе дати потрібного результату.
7
Цікаво, що за своїм складом алмаз практично ідентичний простому графіту, який ми використовуємо, скажімо, в олівцях. І графіт цей не має такої міцності, вся справа не в складі, а в кристалічному будові.
Зверніть увагу
Алмаз - найтвердіша речовина на планеті. Як це визначили? Дослідним шляхом, дряпаючи один про одного мінерали. В результаті вийшло, що алмаз може дряпати всі відомі камені, сам при цьому залишаючись неушкодженим. Втім, згодом вчені з'ясували, що не існує взагалі ніякого речовини, що могло б змагатися з алмазом у твердості.
Корисна порада
Не кидайте камінь. Незважаючи на свою міцність, алмаз може легко розколотися, впавши на тверду поверхню - через ту ж кристалічної структури. Крім того, він може згоріти при температурі 850-1000оС (температура горіння пороху, бензину або напалму).