Як валять дерева.

Дуже часто при проведенні будівельних робіт на дачній ділянці потрібно звільнити площу від дерев. Валку великих стовбурів краще доручити професіоналам. А ось впоратися з невеликими деревами цілком можна своїми силами. Якщо вам необхідно звалити дерево, дотримуйтесь заходів безпеки і в точності дотримуйтесь перевіреної технології.
Вам знадобиться
  • - сокира;
  • - Лучкова пила;
  • - двуручная пила;
  • - бензопила;
  • - довгу жердину.
Інструкція
1
Огляньте дерево, щоб вибрати правильний напрям для його валки. Найпростіше звалити дерево в напрямку найкращого розвитку його сучків, а також у бік природного нахилу і кривизни. Якщо стовбур сплюснут, дерево валять в бік найменшого діаметра. Пам'ятайте, що навіть при самій акуратною валку завжди можливі відхилення ствола в сторону при падінні.
2
Підготуйте місце для валки. Навколо дерева рекомендується вирубати чагарник, а якщо роботи ведуться в зимовий період, потрібно втоптати сніг поблизу ствола. Забезпечте для себе можливість швидко піти від дерева в момент його падіння.
3
підробити ствол. Важливо так вибрати місце підрубу, щоб забезпечити необхідну напрямок падіння дерева. Підрубувати дерево слід з двох сторін: з тієї, куди ви маєте намір покласти ствол, а також з протилежного боку. Глибина підрубу зазвичай становить одну чверть або одну третину від товщини дерева. При сильному природному нахилі стовбура глибокий підруб не потрібно.
4
Приступайте до спилювання дерева. Переконайтеся спочатку, що поблизу місця проведення робіт немає сторонніх людей або домашніх тварин. Обраної вами пилкою почніть виконувати підпилювання ствола в горизонтальній площині, орієнтуючись на місце підрубу. Найпростіше пиляти дерево разом з напарником, працюючи дворучної пилкою. В цьому випадку пильщик повинен виконувати тільки одне руху - тягнути пилку «на себе». Інакше полотно може затиснути.
5
Трохи не довівши пилку до місця підрубу, припиніть пиляння. Тепер необхідно озброїтися довгим шостому і зіштовхнути дерево, впершись один кінець жердини в ствол на рівні 3-4 метрів від поверхні землі. Якщо дерево невелике, зіштовхнути його можна не тільки шостому, а й руками. Запам'ятайте, що заборонено залишати без нагляду підрубане або не до кінця звалене дерево.
6
Впало дерево звільніть від сучків за допомогою сокири. Якщо ви маєте намір використовувати ствол на дрова або для інших господарських потреб, зробіть його розпилювання і складування.